reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen çerçevesiz Xiaomi Mi Mix 2’den etkileyici konsept çalışması

İlk çerçevesiz ekranlı telefonuyla büyük ses getiren Xiaomi, yeni cihazıyla birlikte daha iddialı bir konuma gelmeye hazırlanıyor. Gelişmiş özellikleri ve yenilenmiş tasarımıyla karşımıza çıkacak olan Xiaomi Mi Mix 2’nin konsept çizimi, nasıl bir cihazla karşılaşabileceğimiz konusunda ipucu veriyor.

Xiaomi Mi Mix 2 hakkında fazla bir bilgi bulunmasa da tasarımda önemli değişikliklerin yapılacağı bir süredir biliniyor.  Mevcut Xiaomi Mi Mix’in ekranı gövdenin yüzde 91.3’ünü kaplarken gelecek olan modelin ekran-gövde oranının yüzde 93 olacağı söyleniyor. Bunun yapılabilmesi için zaten çok küçük olan çerçevenin daha da küçültülmesi bekleniyor. Ayrıca cihazın kemikten ses iletimi teknolojisini kullanmaya devam edeceği ve böylece hoparlör çıkışına gerek kalmayacağı söylenenler arasında yer alıyor. Parmak izi okuyucusunun ise arka kısımda yer almaya devam edeceği dile getiriliyor.

Yayınlanan konsept çalışmasında cihaz öncekinden çok farklı görünmüyor. Üst ve yan kısmında hiçbir çerçevenin bulunmadığı telefonun alt kısmındaki çerçevenin ise olabildiğince küçültüldüğü dikkat çekiyor. Telefonun bu kez 6,4 inç ekran yerine 5,7 inç gibi daha düşük bir boyutta geleceği düşünülüyor. Böylece cihazı elde tutmanın ve kullanmanın daha kolay olacağı ileri sürülüyor. Konsept çalışmasının yalnızca Xiaomi Mi Mix 2’nin nasıl görüneceğiyle ilgili bir ipucu verdiğini ve gerçek cihazın önümüzdeki dönemlerde netleşeceğini belirtelim.