reklamı kapat

POPÜLER

Ihagee Elbaflex
Ihagee Elbaflex
Ihagee Elbaflex
Ihagee Elbaflex
Ihagee Elbaflex
Ihagee Elbaflex

Ünlü Alman markası analog fotoğraf makinesiyle geri dönüyor [Video]

Ünlü Alman kamera markası Ihagee, Kickstarter kampanyasıyla geri dönüyor. Ihagee, Elbaflex adını verdiği 35 mm’lik analog kamerası için Kickstarter’da fon desteği toplamaya başladı.

Fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmeyi amaçlayan Ihagee Elbaflex sade ama yine de güzel bir tasarıma sahip. 35 mm fotoğraf makineleri için için Nikon tarafından geliştirilen, değiştirilebilir bir lens yuvası türü olan Nikon F-mount’a destek veren makine, adaptör yardımıyla diğer üreticilerin lensleriyle de kullanılabiliyor. Alman ve Ukraynalı mühendislerin imzasını taşıyan makine ahşap malzemesinden üretilen kabza kısmıyla dikkat çekiyor. Alman lens üreticisi Meyer Optik tarafından üretilen Trioplan 50mm veya Lydith 30mm lensle satın alınabilen Ihagee Elbaflex, 650 gram ağırlığında.

Ihagee Elbaflex analog fotoğraf makinesinin fiyatı ne kadar olacak?

Açık kahverengi, koyu kahverengi, kırmızı ve siyah deri renk seçenekleriyle kullancıların beğenisine sunulacak makinenin üretime geçebilmesi için toplamda 50 bin dolar fon toplaması gerekiyor. Bugüne kadar yaklaşık 30 bin dolar fon desteği toplayan makine eğer yeterli fon desteğini toplayabilirse 530 dolardan önümüzdeki yılın ağustos ayında satışa sunulacak. Yalnız altını çizmekte yarar var. Fotoğraf makinesinin bu fiyatı sipariş veren ilk kullanıcılar için geçerli. Makine piyasaya sürüldüğünde satış fiyatı 1.500 dolara çıkacak.

VİDEO