reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, Netflix’e rakip olacak servisi için gün sayıyor

Teknoloji devi Apple çok uzun süredir kendi video servisi ile gündeme geliyor. Ortaya çıkan son tahminler ise bunun için çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor.

Dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi olma yolunda ilerleyen Apple, CNBC’de yer alan habere göre kendi video servisini 2018’de hayata geçirebilir. CCS Insight’ın tahminlerine göre Netflix‘e rakip olunacak bu servis artık son aşamasında bulunuyor. Televizyonun eskisi kadar ilgi görmemesiyle geleceğin bu tarafta olduğunu iyi bilen teknoloji devi, bu platformda yayınlanancak orijinal içerikler konusunda da boş durmuyor. Daha önde duyduğumuz kadarıyla şirket 2018 yılında orijinal içeriklere tam bir milyar dolar bütçe ayrıcak. 2017’de karşımıza Carpool Karaoke ve Planet of the Apps‘ı çıkartan şirket, yeni yılda içerik sayısını daha da arttırmak istiyor. Bunun arkasında yeni servisin olduğu düşünülürken, şirketin TV serisine 10 yeni özgün içerik eklemek istediği konuşuluyor.

Apple, kendi video servisi ile başarıya ulaşabilir mi?

Kasasında harcamaya hazır 250 milyar dolardan fazla para bulunan şirket, bu alan girerse başarıya ulaşabilir. Spotify’a rakip olduğu müzik tarafında yavaş da olsa yükselen firma, video tarafında da içeriğe bağlı olarak öne çıkabilir. Kullanıcı tabanı oldukça sadık olan ve ekosistem dışına çok fazla çıkmak istemeyen şirket, güzel yapımlarla bundan büyük fayda sağlayabilir. Geçtiğimiz aylarda yeni projelerin başına Sony’den gelen Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg’u koyduğu söylenen şirket, bakalım söylentileri gerçeğe dönüştürecek mi?