reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, en büyük hayaline emin adımlarla ilerliyor

Yüksek fiyatına rağmen iPhone X ile gündemden düşmeyen Apple, en büyük hayaline de emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Teknoloji devi Apple, uzun süredir dünyanın en değerli şirketleri listesinin başında bulunuyor. Coca-Cola’nın beşinci olduğu listenin liderliğini bırakmaya niyeti olmayan şirket, dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi olma yolunda da ilerliyor. Açıklanan son rakamlara göre şirketin piyasa değeri şu an tam 904 milyar dolara ulaşmış durumda. 900 milyar doları ilk defa geçen şirket, daha geçen ayın sonunda 842 milyar dolara ulaşmıştı. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile istediği popülerliği sağlayamayan ancak iPhone X‘le ciddi bir satışa başlayan firmanın, kasasında 250 milyar dolardan fazla harcamaya hazır parası bulunuyor.

Apple, dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi olmaya hazırlanıyor

Şirketin bu gidişatla 1 trilyon dolarlık hedefine yıl bitmeden ulaşabileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor. Açıklanan dördüncü çeyrek sonuçlarında 52.6 milyar dolar gelir ve 8.7 milyar dolar kar elde eden üretici, aylık dönemde 46.7 milyon iPhone, 10.3 milyon iPad ve 5.4 milyon adet Mac satmayı başarmıştı. Google’ın şu an 726 milyar dolar, Amazon’un 545 milyar dolar, Microsoft’un ise 652 milyar dolar toplam piyasa değerine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Dün Türkiye’yi ziyaret eden Elon Musk’ın şirketi Tesla ise 52 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.