reklamı kapat

POPÜLER

Stephen Hawking

Stephen Hawking’den Dünyanın sonuna yönelik korkutucu açıklama [Video]

İngiliz fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar Stephen Hawking, katıldığı konferans kapsamında korkutucu bir açıklamada daha bulundu.

Advertisement

Zaman zaman böyle karamsar tablolar çizen Stephen Hawking, bu sefer Dünyanın sonuna yönelik bir açıklamada bulundu. Pekin’de düzenlenen 2017 Tencent WE Summit’e video konferansla bağlanan bilim insanı, artan nüfus ve enerji kullanımının gezegeni felakete sürükleyeceğini belirtiyor. Bu konuda bir şey yapılmadığı takdirde Dünya’nın alev topu haline gelebileceğini kaydeden bilim insanı, insanoğlunun kendisine yaşamak için başka bir gezegen bulması gerektiği de söylüyor. Bu konuda korkusuz olunması gerektiğine değinen Hawking, yatırımcılardan yıldızlararası Breakthrough Starshot projesine destek yapılmasını da istiyor. Bu projenin yönetiminde Mark Zuckerberg ile yer alan bilim insanı, Starshot ile güneş sistemine en yakın olan alpha centauri yıldız sistemine robotlarla seyahat planlıyor. Işık hızıyla yapılacak bu seyahatin 20 yılda tamamlanması planlanıyor. 2016 yılında hazırlanan projeye şimdiden 100 milyon dolardan fazla yatırım yapılmış durumda.

Bilimsel veriler Stephen Hawking’in tahminini doğruluyor

Küresel ısınma nedeniyle yeryüzü sıcaklığı gün geçtikçe artıyor. İnsanoğlunun kendi eliyle yarattığı bu durumu tersine çevirmek için de yaptığı çok büyük adımlar bulunmuyor. Bu doğrultuda da Dünyanın artan sıcaklık nedeniyle yok olması zor görünmüyor.

Video