reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk, Tesla’nın tamamen elektrikli kamyon ve pickup modeli için tarih verdi

Tesla’nın merakla beklenen kamyon modeliyle ilgili Twitter üzerinden duyuru yapan Musk, pickup modeliyle ilgili de tarih verdi.

Elektrikli otomobil pazarına yeni üreticilerin katılmasıyla birlikte önemli rakiplerle karşılaşmaya hazırlanan Tesla, bu rekabete cevap verebilmek adına ürün gamında önemli oranda geliştirmeye gitmeye hazırlanıyor. Model Y ile kompakt SUV sınıfına girecek olan marka ilk modeli olan Roadster tekrar hayata geçirerek spor otomobil meraklılarını da çekmek istiyor. Binek ve SUV modellerinin yanı sıra ilk detaylarını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız elektrikli kamyonu Semi‘nin hazırlıkları içerisinde olduğunu bildiğimiz Tesla için resmi açıklama Elon Musk’tan geldi. Musk’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Semi’nin tanıtım tarihinin yanı sıra pickup modeliyle ilgili de detaylar yer alıyor.

Tamamen elektrikli kamyon ve pickup modellerinin geliştirilmesi için Jerome Guillen‘i departmanın başına getiren Musk, geliştirme sürecinin büyük bir bölümü tamamlanan Semi ile ilgili yaptığı açıklamda modelin önümüzdeki Eylül ayında tanıtılacağını duyurdu. 2015 yılında başlayan ve iki yıldır devam eden geliştirme süreci boyunca çıkardıkları işten dolayı ekibini kutlayan Musk, tamamen elektrikli pickup modeliyle ilgili gelen bir soruya da cevap verdi. Musk, bir takipçinin “Pickup modelinin tanıtımı bu yıl veye önümüzdeki yıl yapılacak mı?” sorusuna “Pickup modelin tanıtımı için önümüzde 18 ile 24 ay var.” şeklinde cevap verdi. Tesla Semi ile birlikte Nikola‘nın en büyük rakiplerinden bir tanesi olacak gibi gözüküyor.