reklamı kapat

POPÜLER

Karşınızda geleceğin taşımacılık teknolojisi: Nikola One

Nikola, merakla beklenen hidrojen yakıt ve elektrik teknolojisine sahip kamyonunu düzenlediği etkinlikle kullanıcıların karşısına çıkardı.

Tır ve kamyon sektörünün Tesla’sı olan Nikola, Amerika’nın Utah eyaletinde gerçekleştirdiği etkinlikle birlikte 0 emisyon değerine sahip merakla beklenen modeli Nikola One‘ı tüm dünyanın karşısına çıkardı. Tamamen elektrikli ve hidrojen yakıtlı ağır araç üretimini sağlayan Nikola’nın yeni modeliyle birlikte seri üretim problemini ortadan kaldırdığı ve üretim tesisi açma konusunda gereken ortaklıkların sağlandığı da etkinlik dahilinde açıklandı. Bununla birlikte tanıtımını yaptığı Nikola One’ı 2020 yılında seri üretime geçirmeyi planlayan şirketin kullanıcılara sunduğu değerler gerçekten etkileyici.

nikolaone5
Tasarımıyla binek araçlar kadar dikkat çekici olan Nikola One’da hidrojen yakıt hücresiyle birlikte 320 kWh‘lık bataryalar bulunuyor. Dizel motor yapılı tır ve kamyonlara göre 900 kg‘a kadar daha hafif bir ağırlığa sahip olan Nikola One’da araç dahilinde sağlanan bu ağırlık kazamını daha çok yükleme kapasitesine olanak sağlıyor. Hidrojen ve elektrik motor kombinasyonuyla birlikte kullanıcısına 1.000 beygir güç ve 2.700 Nm‘nin üzerinde tork değeri sunan Nikola One’ın toplam menzil değerinin, paket dahilinde sunulan en büyük batarya ve hidrojen yakıt tankıyla birlikte 1.931 km olduğu açıklandı. Nikola’nın Amerika ve Kanada’nın kuzey bölgesinde planladığı toplamda 364 servis noktası kullanıcıların şarj ve hidrojen yakıt ihtiyaçlarını karşılanması için yakın sürede inşa edilecek. Nikola ekibi satışların başlamasıyla birlikte ilk 72 ay için geçerli olacak kiralama ve satış indiriminin ve ücretsiz hidrojen yakıt dağıtımının da yapılacağını açıkladı.

VİDEO