reklamı kapat

POPÜLER

Kamyon ve arazi aracının ardından yeni kulvar; Nikola elektrikli Jet Ski [Video]

Önümüzdeki yıl içerisinde tamamen hazır şekilde satışa sunulması planlanan elektrikli Jet Ski, şimdiden önemli bie rakibe karşı mücadele verecek.

Binek otomobil, motosiklet ve bisiklet gibi taşıtlarda çokça duyduğumuz “elektrikli” sıfatını ağır ticari araç sınıfına dahil eden öncü isimlerden birisinin Nikola olduğunu biliyoruz. Amerika merkezli üreticinin hidrojen yakıt teknolojisiyle birlikte temelini oluşturduğu bu teknolojinin kullanıma sunulmasıyla birlikte ülke genelinde hidrojen yakıt istasyonları açma projesi de çalışmaların kapsamı konusunda bizlere güzel bir fikir vermişti. Kamyonun hemen ardından Buggy niteliğinde arazi araçları da olarak geliştiren Nikola şimdi de rotasını maviliklere çeviriyor. Kişisel kullanım amaçlı elektrikli jet ski projesinden ilk detayları paylaşan üretici, her şeyin sorunsuz ilerlemesi halinde 2020 yılında piyasadaki yerini alacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk detaylar

Tasarım hatları ve kullanım amacı gereği doğrudan Jet Ski olarak nitelendirebileceğimiz projenin Nikola cephesinde ise ayrı bir tanıtımı mevcut. Projeyi “Su Macera Aracı” olarak isimlendiren marka yetkilerinin aynı istekliliği teknik detayları paylaşma konusunda gösterdiğini söylemekse şimdilik pek mümkün değil. Taşıdığı tasarım dilinin bir getirisi olarak oldukça modern ve minimal görünen araçtaki tüm sistemler IP68 sertifikasıyla suya dayanıklılığını ortaya koyuyor ki bu da 2 metreye kadar batma riski için koruma anlamına geliyor. Henüz fiyat bilgisinin de paylaşılmadığı Jet Ski’de; konsol merkezli bir bilgi ve multimedya ekranı, eşyalar için saklama alanı ve LED teknolojisine sahip ışıklandırma grubu gibi parçaları da standart olarak göreceğiz.