reklamı kapat

POPÜLER

Tesla’nın merakla beklenen pickup modeli için yapılmış en gerçekçi özel tasarım

En geç 2019’da sokaklarda olması beklenen pickup modeli elektronik ortamda bu zamana kadarki en gerçekçi formuyla radarımıza takıldı.

Tesla’yı yepyeni bir sınıfa dahil edecek olan elektrikli pickup projesi için geri sayım devam ediyor. Markanın kamyon modeli Semi‘nin ardından önümüzdeki yıl içerisinde tanıtması beklenen araçla ilgili dedikodular yavaş yavaş ses yükseltmeye başlarken, yakın zamanda Workhorse ekibinin W15 ile iddialı bir giriş yaptığı sınıfta Tesla öncesi hareketliliği hissettiriyor. Elon Musk ve ekibinin bu sınıftaki hamlesi merakla beklenirken bağımsız tasarımcılar şimdiden Tesla’nın pickup modeli için ihtimaller üzerine oluşturdukları projeleri ortaya koymada başladı.


Modellerin tanıtımı öncesinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla karşımıza çıkan Andrei Avarvarii tarafından gerçekleştirilen pickup konsepti bu zamana kadar karşımıza çıkanlar arasında yine fark yaratmayı başarıyor. Ön bölümünde günümüz Tesla modellerinden alışık olduğumuz ızgara ve ışıklandırma tasarımının korunduğunu gördüğümüz konseptin arka tarafıysa bu zamana kadarki projelerden tamamıyla ayrılıyor. Üretime sunulacağı dönemde diğer Tesla modellerinde olduğu gibi farklı batarya seçeneklerine sahip olmasını beklediğimiz pickup modelinin elektrikli otomobil dünyasına yeni bir standart getireceğine hiç şüphe yok.