reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai pickup

Merakla beklenen Hyundai Pickup, Ford Ranger Raptor’a da meydan okuyabilir!

Lineer yükselişini devam ettiren N departmanı, gelişim sürecinde olan Hyundai Pickup modeli için de kapıları aralamaya başladı.

2019’un ilk günleriyle birlikte seri üretime geçil sürecindeki tasarım çalışmasının sonuna gelindiği açıklanan Hyundai pickup modeli için geri sayım devam ediyor. Süreç içerisinde KIA‘nın da dahil olacağı bu ikili atakla birlikte kullanıcıların dikkatini çekecek ürünleri karşımızda görmeyi bekliyoruz. Hyundai cephesinin hatırı sayırlı oranda beğeni yakaladığı Santa Cruz konseptini temele almasıyla birlikte nispeten daha ağır bastığını da söylemek mümkün. Aradan geçen 8 aylık zaman dilimine rağmen hala ciddi nitelikte bir parçasını göremediğimiz modelle ilgili “teorik” detaylar ise gün geçtikçe artış gösterme yöneliminde. Markanın N departman başkanı Albert Biermann‘ın gündeme taşıdığı proje, Ranger Raptor‘un karşısına çıkacak potansiyelli bir rakibe işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pickup ile birlikte iki hamle daha gündemde

Pickup sınıfının referans noktalarından birisi olan Ranger Raptor’un karşısına çıkacak versiyonla ilgili ilk mesajları veren Biermann, N departmanının bu ihtimali değerlendirmeye aldığını özellikle vurguluyor. Açıklamalarında; “Bizim açımızda herhangi bir konu hakkında herhangi bir sınır olmadığını söylemek mümkün. Hyundai ve KIA cephesinden gelecek her model için hazır konumdayız.” ifadelerine yer veren başarılı isim sürprizlere açık olmamız gerektiği mesajını vurguluyor. N departmanının i30 ve Veloster modellerinde 2.0 litrelik motordan 300 beygire yaklaşan güç seviyesi elde etmesi de şüphesiz ortaya çıkan bu yeni detayları daha da anlamlı hale getiriyor. Halihazırda i20 ve Tucson gibi iki önemli model için N paket hazırlığı içerisinde olan departmanın olası pickup hamlesini de şimdiden kenara not ediyoruz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.