reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11 Pro
Apple iPhone 11 Pro

Apple iPhone 11 Pro

Apple iPhone 11 Pro
Apple iPhone 11 Pro

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’lar kamera konusunda bekleneni verebildi mi? İşte ilk yorumlar;

Apple’ın 13 Eylül akşamı tanıttığı yeni modelleri iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max için yurt dışından ilk kamera testleri geldi. Peki sonuç nasıl oldu?

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinin kamera konusunda çok iddialı olduğunu buradaki haberimizde sizlere detaylıca aktarmıştık. İşte bu modeller, yurt dışında yapılan ilk testler ve sonuçlarıyla gündeme gelmeye başladı. Bu ilk testlere baktığımız zaman sonuç beklendiği gibi çıktı. Yeni iPhone modelleri gerçekten oldukça yüksek bir fotoğraf ve video kalitesine sahip. iPhone Xs, Pixel 3 ve Galaxy Note 10’a oranla birçok kalemde çok daha dengeli sonuçlar veren iPhone 11’lerin kamera sistemi, detay konusunda da oldukça iyi iş çıkarıyor. Fotoğraflara zoom yapıldığında sundukları detay seviyesi büyük beğeni toplayan telefonlar, özellikle gece modu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Telefonlar gece modu konusunda mevcut lider Google Pixel 3’ü bile geride bırakıyor. Gece modunda detayları çok iyi koruduğu görülen iPhone 11 ailesi, bu konuda kesinlikle pişman etmeyecek gibi duruyor. Gece modu için geç kalan Apple, şimdilik beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max kameraları yeterince iyi değil!

“Yukarıda iyi dediniz şimdi yeterince iyi değil diyorsunuz” diyebilirsiniz. Evet durum aynen böyle çünkü yeni modeller eskiye ya da mevcut rakiplerine nazaran aşırı oranda büyük fark yaratamıyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak Huawei Mate 30 Pro ve önümüzdeki ay tanıtılacak Google Pixel 4‘ün kamera konusunda yeni iPhone’ları geçeceği düşünülüyor.

2020 başında gelecek Samsung Galaxy S11’lerin de çok gelişmiş bir kamera sistemi ile yolda olduğu sık sık dile getiriliyor. Bu açıdan akıllı telefon dünyasındaki mevcut en güçlü kamerayı getiren yeni iPhone’lar, lider konumunda ise çok uzun süre kalmayacak gibi duruyor. Burada sadece iPhone 11’e özel bir paragraf açmak gerekiyor. Bu modeldeki kamerayı 700 dolar bandında 2020’de geçecek çok fazla cihazın olmayacağı düşünülüyor. Telefon telefoto lensi olmaması dışında harika sonuçlar sunuyor.

İlgili Videolar