reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13 iOS 13.1

iOS 13 çıkmadan iOS 13.1 tarihi verilmesinin nedeni belli oldu; hemen yüklemeyin!

Artık sadece iPhone’lara özel işletim sistemi iOS 13 çok yakında çıkıyor. Ancak sürümü hemen yüklememek daha mantıklı olacak gibi duruyor.

Apple’dan resmi olarak yapılan açıklamaya göre iOS 13 destekli telefonlara 19 Eylül tarihinde, ilginç olarak iOS 13.1 ise 30 Eylül tarihinde kullanıma çıkıyor. Burada ilk güncelleme için tarihin veriliyor olması oldukça ilginç karşılanırken, iPhone 11’ler ile bunun nedeni sonunda belli oldu. Yayımlanan iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max incelemelerinde göründüğü kadarıyla iOS 13’ün halen birçok ufak ancak can sıkıcı hatası / problemi bulunuyor. Elbette devrimsel bir sürüm olmadığı için ortada kullanımı imkansız hale getirecek çok büyük sorunlar yer almıyor. Ancak yine de ana sürüme geçmek yerine ilk güncellemeyi beklemek daha mantıklı görünüyor. Beta sürecin sonunda öğrenilenler dahil olmak üzere bulunan birçok hatanın iOS 13.1 ile kapatılacağı aktarılıyor. Genel olarak performansı artırdığı aktarılan yeni sürüm, biliyorsunuz özellikle dark mode yani koyu arayüz ile dikkat çekiyor. Buna ek olarak Apple’ın yeni yerleşik uygulamalarını taşıyan sürüm, aynı yapıyı daha stabil şekilde sunuyor. Dediğimiz gibi sürümde devrimsel hemen hemen hiçbir yenilik yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlara destek veriyor?

Firmanın resmi açıklamasına göre iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiyor.

İlgili Video