reklamı kapat

POPÜLER

Audi

İddianın merkezi Almanya; yeni Audi CEO’su için BMW işaretleri

Çok sıkıntılı bir sürecin ardından eski CEO’sunu koltuğundan indirmek zorunda kalan Audi, önümüzdeki yıldan itibaren görev yapacak taze kanı BMW’de bulmuşa benziyor.

Asfalt üzerinde önemli değişimler içerisinde olan Almanya merkezli otomobil üreticilerinde benzer hareketlilik yönetim katında da devam ediyor. Kısa süre önce, gerçekleştirdiği projelerle efsane haline gelen Dieter Zetsche‘nin Mercedes patronluğunu bırakmasıyla hareketlenen süreçte bizleri sırada Audi bekliyor. Volkswagen grubunun dizel skandalından dili yanan isimlerinden birisi olan Audi’yi kaynar kazan misali öne taşımaya başlıyan adaylarla ilgili bugün çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Reuters başta olmak üzere yerel pek çok basında kendisine yer bulan detaylarda, halihazırda BMW içerisinde yöneticilik pozisyonunda görev yapan bir ismin, yeni CEO olacağına dair satırlara yer veriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi, 2020’de süreci netleştirecek

Kaynaklara yansıyan kısıtlı detaylara baktığımızda bizleri, BMW’nin motor teknolojileri geliştirme ve satış uzmanı Markus Duesmann ismi karşılıyor. Frankfurter Allgemeine Zeitung‘da yer alan habere göre başarılı ismin, Audi’nin yeni patronu olabilmesi için halihazırda yürüttüğü görevden ayrılmaya hazırlandığını görüyoruz. Eylül ayı itibarıyla BMW’deki kontratı biteceğine dair detayların da basına yansıdığı Duesmann’ı zor bir görevin beklediği de aşikar. Meraklılarının kolaylıkla hatırlayabileceği üzere Audi cephesinde CEO görevini yürüten Rupert Stadler, yaşanan skandallardan ötürü koltuğunu zorunlu olarak bırakmak zorunda kalmıştı. Süreç içerisinde tutuklanmaya kadar ilerleyen gelişmelerin, marka içerisinde ne denli bir zarar bıraktığı da tam olarak hesaplanabilmiş değil. Önümüzdeki günlerde resmi kaynaklar üzerinden daha da detaylanmasını beklediğimiz bu kritik değişim için gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.