reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Rekabette roller değişti; Audi yeni CEO’sunu BMW’den buldu!

Bir süre önce basına yansıyan iddiaların gerçeğe dönüştüğü CEO kararının ardından, Audi yönetiminde önemli bir beklenti oluşumu gözlemleniyor.

Volkswagen grubunun içerisinde yaşadığı skandalların yansımaları büyük oranda yönetim katlarına da yansıma yaptı. Grup içerisinde CEO’ya kadar uzanan bu sancılı süreç içerisinde Audi adının da geçtiğini meraklıları kolaylıkla hatırlayabilir. 2018 içerisinde bir numaralı ismi Rupert Stadler‘in tutuklanmasıyla gündeme gelen markada görevin devamlılığı, ikamet eden Bram Schot üzerinden gerçekleştirilir hale geldi. Bir süredir görevi uzun soluklu yürütecek yeni ismi aradığını bildiğimiz Audi, nihai kararını bugün resmi olarak açıkladı. Şirketin yönetim kurulu başkanlığına getirilen isimse meraklılarının tanıyabileceği Markus Duesmann oldu. Bu aynı zamanda BMW rekabetinde safların değiştirildiği anlamına da geliyordu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi CEO görevine eski BMW patronu

1 Nisan 2020 itibarıyla görevine başlayacağı açıklanan Duesmann ismini uzun süre BMW içerisinde üst sıralarda görme şansına erişmiştik. Marka içerisinde satış ve pazarlama departmanını bir numarası olarak akıllarda yer edinen başarılı mühendis, bir önceki görevinde ise Mercedes’in Formula 1 takımı içerisinde yer alıyordu. Burada ağırlıklı olarak motor ve mekanik geliştirilmesinen sorumlu olan Duesmann’ın satış ve AR-GE gibi iki temel deneyimin ardından Audi CEO’su olması şüphesiz üzerindeki beklentilerin artmasına neden oluyor. Duyuruyla birlikte bir de açıklama metni yayınlayan Audi; “Markus Duesmann ve yönetim ekibinin fabrikalarda istikrarlı kapasite kullanımı sağlamasını ve teknoloji başta olmak üzere pek çok alanda çıtayı yukarı taşımasını bekliyoruz. Bu birlikteliğin şirketimizin için olumlu sonuçlara yansıma yapacağına olan inancımız tamdır.” ifadelerine yer verdi. Biz de otomobilin doğrudan içerisinden gelen böyle deneyimli bir ismin elektrikli dönüşüm arifesinde ne denli bir etki yaratacağını merakla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

2020 Audi Q3 Sportback