reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Denza X

Mercedes destekli SUV Denza X için kokpit detayları paylaşıldı

Tasarım geliştirilme sürecinde Mercedes imzası taşıyan Denza X, dış tasarımındaki dikkat çekici çizgiyi iç bölümünde de devam ettiriyor.

Denza X geçtiğimiz ay içerisinde Uzak Doğu merkezli üreticiler arasından sıyrılan yeni modellerden birisi olarak karşımıza çıkarıldı. Son dönemlerde gördüğümüz güzel örneklerden birisi olarak not defterimize kaydettiğimiz aracı diğerlerinden ayıransa tasarım noktasında Mercedes imzasını taşıması oldu. Böylesine önemli bir ismi üzerinde taşımasından ötürü ayrı bir ilgiyi de yakalayan X için kokpit detayları da bugün itibarıyla meraklıları için servis edildi. Dış tasarımında yakaladığı dikkat çekici parçaları içerisinde de taşıdığını gördüğümüz modelde, sade ve şık bir yapının kullanıldığını da net bir şekilde görebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Denza X teknik özellikleri

Yaklaşık 4,9 metre uzunluğunda bir SUV olarak karşımıza çıkan X, modern tasarım dinamiklerini kaputunun altında da destekleyecek seçeneklere sahip olacak. İlk adımda şarj edilebilir hibrit versiyonu tanıtılan modeli tam elektrikli satın almak da mümkün. Hibrit versiyonuyla ilgili paylaşılan verilere baktığımızda, içten yanmalı ayağının 2.0 litrelik benzinli üniteyle ilerletildiğini görüyoruz. Tek başına yaklaşık 190 beygir güç üreten bu makinenin destekçisi ise iki elektrik motoru olacak. Bu parçaların bir araya gelmesiyle ise ortaya 400 beygirin üzerinde bir kombin güç değeri çıkıyor. Yine markanın iddiasına göre Denza X, hibrit versiyonuyla 0’dan 100’e hızlanmasını 5 saniyenin altında tamamlayabilecek. Tam elektrikli versiyona geldiğimizde ise 245 PS güç ve 500 kilometre menzil rakamlarının son kullanıcıya ulaştırılması gündemde.

İlginizi çekebilir

Hyundai geleceğini etkileyecek konseptten ilk detaylar