reklamı kapat

POPÜLER

Lynk & Co 05

“Çinli Volvo” beklenen modeli için hazır; işte ilk detaylarıyla Lynk & Co 05

Kısa sürede oldukça iddialı bir hal alan ürün gamının son üyesi olarak karşımıza çıkarılacak Lynk & Co 05, önümüzdeki yıldan itibaren asfaltta olacak.

Advertisement

Geely-Volvo ortaklığından doğan Çin merkezli Lynk & Co, radikal tasarım dili ve dikkat çeken dinamikleriyle kısa sürede kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Kompakt SUV modelleri 01 ve 02‘nin ardından aynı tasarım dilini taşıyan bir de sedan otomobille (03) süreç içerisinde karşımızda olan şirketin en büyük hamlesiyse 2020 yılında sahnede olacak. İlk resmi detayları paylaşılmaya başlanan Lynk & Co 05 modeli, bu farklı kimliği en üst noktada temsil etmeye hazırlanırken şimdiden tüm ilginin üzerinde toplandığını söylemek çok da yanlış olmaz. Bunun en temel sebeplerinden biriyse aracın coupe formlu sportif bir SUV dinamiklerine sahip olması.

Lynk & Co 05 için masada görünenler

Kısa sürede ilgi gören 01 modelinin Coupe kardeşi olarak da nitelendirebileceğimiz model en temel farkını taraftan bakıldığında ortaya koyuyor. Özellikle C sütununda Coupe formunu sonuna kadar hissettiren çizginin yine ailenin diğer üyelerinden farklı olan stop tasarımıyla bir araya gelmesiyle ortaya başarılı bir ürün çıkarıldığı hissinin şu anda hakim olduğunu söyleyebiliriz. Volvo ve Geely’nin ortak geliştirdiği ve XC40‘ta da gördüğümüz CMA platformu üzerine geliştirilen modelin ebatları da elimizde olan detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buna göre 4.592 milimetre uzunluğa ve 2.734 milimetre aks mesafesine sahip olan 05, 01 modelinden nispeten biraz daha uzun bir eğride. Aracın motor seçenekleri şimdilik açıklanmasa da, büyük bir sürprizin olmaması durumunda bizleri 1,5 litre üç silindir ve 2.0 litre turbo dört silindir makineler bekliyor olacak. Yaklaşık 180 ile 250 beygir aralığında seyredecek olan bu modellerin versiyonları arasında dört tekerlekten çekiş ve hibrit niteliklerini de karşımızda göreceğiz. Önümüzdeki yılın ilk yarısı içerisinde Çin pazarında sunulmaya başlanılması planlanan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge