reklamı kapat

POPÜLER

Lynk & Co Zero; seri üretim öncesi dikkat çeken ön gösterime yakından bakın

İlk aşamada bir konsept olarak gösterimi yapılacak olan Lynk & Co Zero, teknik özellikleriyle markasının yükselişini taçlandıracak.

Advertisement

Volvo ile Geely ortaklığından doğan Lynk & Co markası kısa sürede dikkat çeken bir yükselişe imza attı. Kendine has tasarım diliyle karakteristik olarak pazardaki araçlardan ayrılan markanın ürün gamındaki çeşitlenme de tam gaz devam ediyor. Önümüzdeki süreçte seri üretim olarak kullanıcılara sunulacak Lynk & Co Zero, pazar öncesinde nabız veren konsept versiyonuyla bu yıl karşımızda olacak. Çin’de tanıtımı gerçekleştirilecek olan aracın teknik ayrıntılarıysa şimdilik gizli tutuluyor. 03 Sedan’ın hatchback versiyonunu andıran modelin, kendine has farklılıkları da olacak gibi görünüyor. Konseptte gördüğümüz pek çok dinamiği seri üretime de taşınması da sürpriz olmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lynk & Co Zero Concept için paylaşılan ilk veriler

Konseptin dış kısmı biraz önde de bahsettiğimiz gibi 03 ve diğer modellerdeki temel dinamikleri akıllara getiriyor. Zero ile birlikte kullanıcıları bekleyen en büyük değişim ise tamamen yenilenen kokpit olacak gibi görünüyor. Özellikle konsolun merkezinde yapılan revizyonlarla birlikte multimedya ekranın burada hissedilir bir fark yarattığını söyleyebiliriz. İlk bakış niteliğindeki görsel paylaşımların yanı sıra Zero’nun seri üretim sunacağı bazı önemli rakamsal veriler de kendisini gösterdi. Gelecek yıl üretime girecek olan aracın 700 kilometre üzerinde bir menzile sahip olması yapılan testlerdeki sonuçlar arasında. Şirket ayrıca, otomobilin 0’dan 100’e dört saniyeden daha kısa sürede çıkabileceğini de belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR