reklamı kapat

POPÜLER

Lynk & Co Zero

Lynk & Co Zero sahneye çıktı; işte iddialı teknik özelliklerden resmiyete kavuşanlar

Pekin Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Lynk & Co Zero, seri üretime yakın dinamikleriyle ilgiyi hak edenler arasında.

Geçtiğimiz hafta içerisinde resmi kaynaklardan gönderilen fotoğraflarıyla karşımıza çıkarılan Lynk & Co Zero konsepti için sahneye çıkma vakti geldi. Pekin Otomobil Fuarı kapsamında gösterimi gerçekleştirilen model, tamamen elektrikli altyapı dinamikleriyle seri üretim öncesine ışık tutuyor. Volvo ve Geely’nin ortaklığıyla kısa sürede hatırı sayılır ivme kaydeden bir oluşum haline gelen markanın, bu tanıtımla birlikte açıkladıkları rakamlar da dikkat çekici. İki adet elektrik motoru ve dört tekerlekten çekişli sürüş deneyiminin bir araya getirildiği Zero modeli, bu sayede 544 PS gibi hatırı sayılır güç değerine sahip olacak. Yapılan testlerdeki 0-100 değeriyse 4 saniyenin altında kayıtlara geçmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lynk & Co Zero batarya ömrüyle de dikkat çekiyor

Örtülerin kaldırılmasıyla birlikte markanın açıkladığı rakamlar sadece performans verilerinden ibaret değil. Elektrik temellerinden türü performansı kadar menzil başta olmak üzere batarya konusundaki limitleri de merak edilen konseptin, yapılan testlerinde 700 kilometre yol kat edebildiğini görüyoruz. Bununla birlikte, bataryanın 200.000 kilometreye kadar ömründen kayda değer oranda bir kayıp yaşamaması üzerine kurulduğu da açıklandı. Eğer iddialar gerçek olursa 2 milyon kilometrelik toplam bir kullanım da bu bölümde kullanıcıları bekliyor olacak. Yüksekliği ayarlanabilir hava süspansiyon sistemi, yardımcı pilot desteği sunan yarı otonom sürüş ve yüzde 50-50 oranında ağırlık dağılımı gibi nitelikleriyle dikkat çeken Zero’nun seri üretim macerası şimdiden ilgi çekmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR