reklamı kapat

POPÜLER

Lynk & Co 05

Karakteriyle dikkat toplayan Lynk & Co 05 için yeni görseller paylaşıldı

Son dönemlerin yükseliş içerisinde olan modelleri listesinde üste yazılacak Lynk & Co 05, merak kat sayısını artırmayı başarıyor.

İçerisinde bulunduğumuz kasım ayının ilk günlerinde detaylarıyla karşımıza çıkan Lynk & Co 05, Volvo destekli oluşumun belki de sevilen ismi oldu. Kendisinden önce gelenlerin aksine Coupe formlu olmasından ötürü sportif dinamikleriyle büyük beğeni toplayan model için meraklı bekleyiş devam ederken, kaynaklara yeni görseller düşmeye devam ediyor. Önümüzdeki yıl içerisinde resmi satış süreci de başlayan olan 05 için ciddi bir çalışma içerisinde olan markanın Avrupa pazarında da küçümsenmeyecek oranda ilgi gördüğünü de belirtmeden geçmeyelim.

Lynk & Co 05 için masada beliren detayları hatırlayalım

Kısa sürede ilgi gören 01 modelinin Coupe kardeşi olarak da nitelendirebileceğimiz model en temel farkını taraftan bakıldığında ortaya koyuyor. Özellikle C sütununda Coupe formunu sonuna kadar hissettiren çizginin yine ailenin diğer üyelerinden farklı olan stop tasarımıyla bir araya gelmesiyle ortaya başarılı bir ürün çıkarıldığı hissinin şu anda hakim olduğunu söyleyebiliriz. Volvo ve Geely’nin ortak geliştirdiği ve XC40‘ta da gördüğümüz CMA platformu üzerine geliştirilen modelin ebatları da elimizde olan detaylar arasında. 4.592 milimetre uzunluğa ve 2.734 milimetre aks mesafesine sahip olan 05, 01 modelinden nispeten biraz daha uzun bir eğride. Aracın motor seçenekleri şimdilik açıklanmasa da, büyük bir sürprizin olmaması durumunda bizleri 1,5 litre üç silindir ve 2.0 litre turbo dört silindir makineler bekliyor olacak. Yaklaşık 180 ile 250 beygir aralığında seyredecek olan bu modellerin versiyonları arasında dört tekerlekten çekiş ve hibrit niteliklerini de karşımızda göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Volvo XC40 Recharge