reklamı kapat

POPÜLER

Volvo altyapısıyla gelen Lynk & Co 03 Sedan ilk resmi fotoğraflarıyla karşımızda

Çin’de düzenlenecek olan etkinlik kapsamında tüm dünyanın karşısına çıkacak olan Lynk & Co 03 Sedan, konseptiyle büyük oranda aynı detaylara sahip.

Volvo ile Geely‘nin ortaklığından doğan Lynk & Co markası ilk ürünleri konumunda olan SUV modeliyle çevrelerden büyük beğeni toplamayı başardı. Kısa süre içerisinde farklı sınıflarda yeni modellerle kullanıcıların karşısına çıkmayı planladıklarını geçtiğimiz yıl içerisinde duyuran şirket, bunu 03 adını verdikleri sedanla bir konsept proje üzerinden Nisan 2017’de gösterdi. Aradan geçen uzun zamanın ardından kendisinden pek fazla haber alamadığımız Lynk & Co, beğeni toplayan konseptlerini gerçeğe dönüştürmeyle ilgili somut adımlarını da nihayet atmaya devam ediyor. Çengdu Otomobil Fuarı’nda sergilemek üzere 03 Sedan‘ın seri üretim formundaki ilk detaylarını paylaşan marka, sedana olan bağlılığa sadık kalarak bekleyenlerini memnun edecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli de gelecek

Önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirilecek olan resmi tanıtım öncesinde gelen fotoğraflar, konsept versiyonunu hatırlayanlara fazlasıyla tanıdık gelecek. Sadece ön burun ve tampon bölümünde ufak revizyonların yapıldığı otomobilde LED gündüz farlarının yapısı, gövde çizgileri ve arka bölümdeki yapının tamamının korunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle arka bölümde yer verilen difüzör ve çift çıkışlı egzozların KIA Stinger’de olduğu gibi araca kattığı agresif havanın da altını çizmeden edemiyoruz. Kokpitiyle ilgili şimdilik herhangi bir fotoğrafın paylaşılmadığı Lynk & Co 03 Sedan’ın motor seçenekleri ise neredeyse kesinleşmiş durumda. Eğer büyük bir sürprizle karşılaşmazsak 150 beygirlik 1,5 litre üç silindir ve 190 beygirlik 2.0 litre benzinli motor opsiyonları tercihler arasında yer alacak. Önümüzdeki vadede tamamen elektrikli olarak da satın alınabilecek olan model, Volvo XC40’dan bildiğimiz CMA platformu üzerine üretilecek. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.