reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den yapay zekaya önemli katkı

LG, Kuzey Amerika’da akademisyen ve start up liderlerinin iş birliği ile Yapay Zeka Araştırma Laboratuvarını hataya geçirdi.

Bu merkezlerde yapay zeka ile ilgili detaylı araştırmalar yapılarak tüketiciler ve işletmeler için yapay zekanın geleceğinin tanımlanması amaçlanıyor. Bu hafta Kanada’da lansmanı gerçekleşen yeni LG Electronics Araştırma Laboratuvarları, LG’nin Silikon Vadisi’ndeki Yapay Zeka Laboratuvarının bir uzantısı olarak çalışmalarını sürdürecek. Yapay zekayı gelecekteki önemli bir büyüme motoru olarak gören LG’nin bu vizyonla hayata geçirdiği Kuzey Amerika Laboratuvarları, LG’nin Güney Kore, Hindistan ve Rusya’daki yapay zeka laboratuvarlarını içeren küresel araştırma yeteneklerini daha da genişletecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay Zeka konusunda Toronto Üniversitesi’yle iş birliği

LG ayrıca, özellikle dünya çapındaki derin öğrenme, yapay zeka konularındaki uzmanlığıyla tanınan Toronto Üniversitesi ile yeni bir araştırma ortaklığına giriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan LG Electronics Başkanı ve Baş Teknoloji Sorumlusu Dr. I.P. Park, yapay zekanın herkesin hayatına dokunarak, yaşama şeklini tamamen değiştireceğini vurgulayarak “Yapay zeka sayesinde yarının akıllı şehirleri, akıllı evleri, akıllı işletmeleri ve akıllı cihazları, henüz hiç kimsenin hayal bile edemediği yetenekleri ile karşımıza çıkacak. Kuzey Amerika Laboratuvarları ve araştırma ortağımız Toronto Üniversitesi ile bu geleceği tanımlayan kaynak teknolojilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacağız” dedi.

Toronto Üniversitesi ile gerçekleşen beş yıllık araştırma ortaklığı kapsamında üniversite LG’nin yapay zeka ekosistemini genişletmek için Açık Platform-Açık Ortaklık-Açık Bağlantı stratejisini geliştirecek. Yeni laboratuvar, Toronto Üniversitesi’ndeki araştırmacıların uzmanlıklarından yararlanarak LG’nin büyüyen ABD ve Kanadalı AR-GE ekipleriyle işbirliği içinde çalışma fırsatı bulacak. Bu çalışmayı tamamlayan LG, Kuzey Amerika’daki yeni şirketlerle işbirliği yapmayı ve yatırım yapmayı planlıyor.

İlgili Video

Şirketin G7 ThinQ modeli