reklamı kapat

POPÜLER

LG ThinQ

LG’nin geleceği şekillendirecek yeni markası ThinQ hakkında ilk detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, kısa süre önce ThinQ adını verdiği yeni alt markasını duyurdu. Şirket bu markalaşmayla yapay zekayı hayatımızın bir parçası yapmak istiyor.

Diğer birçok şirket gibi LG de AI yani yapay zeka konusunda çok büyük önem veriyor. Geleceğin bu alanda olduğunu iyi bilen şirket, karşımıza yeni alt marka ThinQ ile çıkıyor. Bu isim altında 2018’de satışa çıkacak tüm elektronik ürünlerin (buzdolabı, televizyon veya servisler) yapay zeka özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor. Derin öğrenme tekniğiyle kullanıcılara ayak uyduracak ve öğrenecek bu altyapı, cihazların birbirleriyle iletişimini de artıracak. Örneğin bir cihazdaki kararınız / alışkanlıklarınız diğer cihazları da istediğiniz şekilde ayarlanabilecek. Sistemlerde kendi yapay zeka teknolojisi DeepThinQ‘yu kullanacağını açıklayan firma, konu için bazı partnerlerinin teknolojilerinden de yaralanacak. Hali hazırda “SmartThinQ” adı altında ürünler satan şirket, ThinQ ile tamamen akıllı ürünleri öne çıkartacak.

LG ThinQ

LG, ThinQ ile geleceği kuruyor

Şirket ev elektroniği konusunda bir sonraki seviyenin yapay zeka olduğunu belirtiyor. Oluşturulan marka ile kullanıcıların akıllı ürünleri daha rahat ayırt etmesini sağlayacak firma, süreç üzerinde uzun süredir çalışıyor. Hepsine ek olarak Seul’e yapay zeka araştırma merkezi kuran firma, burada geleceği kurmak için çalışmalar yapmayı planlıyor. Evinizde birden fazla yapay zekaya yer var mı?