reklamı kapat

POPÜLER

Magic Leap One
Magic Leap One
Magic Leap One
Magic Leap One
Magic Leap One

İşte Magic Leap’in ilk karma gerçeklik gözlüğü: Magic Leap One [Video]

Uzun yıllardır gösterdiği demolar ile kendisine hayran bırakan Magic Leap, bugün ilk karma gerçeklik gözlüğü Magic Leap One’ı görücüye çıkarttı.

Sanal ile artırılmış gerçekliği bir araya getirmek isteyen Magic Leap, bunu başlangıcını ilk donanımı Magic Leap One ile başlatıyor. 2018 yılında satışa çıkacak gözlük, direkt olarak tasarımcı ve geliştiricilere odaklanıyor. Şirketin üzerinde çok uzun süredir çalıştığı ürün, üç parçadan oluşuyor. İlk parça gözlüğün kendisi olurken, diğer parçalardan biri kablosuz kontrolcü diğeri ise sisteme gücü veren merkez ünitesi. Her zaman taşınabilecek şekilde tasarlanan bu merkez ünitesi, yuvarlak bir gövdeye sahip. Yüksek işlem ve grafik gücü sunduğu belirtilen şirketin kurduğu özel altyapıya güç veriyor. Kablosuz kontrolcüye baktığımız zaman da tanıdık bir tasarım bizi karşılıyor. Üzerinde dokunmatik bir yüzey yer alan kontrolcü, altı eksende hareket özgürlüğü sunuyor. Her şeyin başı olan gözlük ise söylendiği kadarıyla oldukça hafif. Tasarımı biraz garip görünen ürün, şirketin dijital ışık alanı teknolojisi ile ortam haritalandırma sistemlerini bir araya getiriyor.

Magic Leap One benzersiz bir deneyim sunacak

Ön bölümünde birçok sensör ve kameranın yer aldığı görülen Magic Leap One gözlük, tüm bu altyapıyla sanal objeleri daha önce hiç olmadığı kadar büyük ve gerçekçi şekilde karşınıza getirebiliyor. Bu açıdan benzersiz bir deneyim getireceği belirtilen gözlük, insanların çevreleriyle olan etkileşimini değiştirecek gibi duruyor. Fiyatı henüz açıklanmayan ürünün ucuz olmayacağı tahmin edilirken, son kullanıcının erişemeyeceği ürünler arasında yer alıyor.

Gözlüğün sunacağı deneyim ise şirketin videolarına göre böyle olacak:

Video