reklamı kapat

POPÜLER

Magic Leap

Magic Leap ölmedi, yeni AR gözlük ve yatırımla ses getirdi

Uzun yıllardır gösterdiği demolar ile kendisine hayran bırakan Magic Leap, bugün pazara bir AR gözlük daha ekleyeceğini duyurdu.

Sanal ile artırılmış gerçekliği bir araya getirmek isteyen Magic Leap, bunun başlangıcını ilk donanımı Magic Leap One ile başlatmak istemişti. Bilmeyenler için şirketin üzerinde çok uzun süre çalıştığı bu ürün, üç parçadan oluşuyordu. İlk parça gözlüğün kendisi olurken, diğer parçalardan biri kablosuz kontrolcü diğeri ise sisteme gücü veren merkez ünitesi olmuştu.

Ancak bu ürün pazarda kendisine gerçek anlamda yer bulamadı. Fakat firma buna rağmen pazarda ses getirmeyi sürdürüyor. Örneğin kısa süre önce tam 500 milyon dolarlık bir yatırım alan şirket, önümüzdeki yıl Magic Leap 2 AR gözlük ile karşımıza çıkacaklarını duyurdu.

Hatta aşağıdaki paylaşım ile ürün için ilk tasarımı da gösteren firma, yeni modeli çok daha kompakt ve hafif hale getirdiklerini aktarıyor. Son kullanıcıya değil ticari pazara yönelik olan ve gücünü kablo ile harici bir üniteden alan AR gözlük, daha büyük bir görüş açısı sunuyor ve AR temelinde gerçek ile sanalı harmanlayarak bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Magic Leap 2, AR pazarında yine çok ses getirmeyecek

Ticari alanda dahi çok öne çıkması olası olmayan ürün, bünyesinde iki tane ekran, birden fazla sensör be dört farklı kamera taşıyor gibi görünüyor. Firmanın son kullanıcıya yönelik bir çözümü ne zaman tanıtacağı da büyük merak uyandırıyor.

İlgili Videolar