reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX Falcon Heavy

Elon Musk’dan “Falcon Heavy” için hayranlık uyandıran yeni görseller

SpaceX, şu sıralar en güçlü roket modeli Falcon Heavy üzerinde çalışma gösteriyor. Elon Musk‘ın bu roketten paylaştığı son görseller ise gerçekten hayranlık uyandırıyor.

Falcon Heavy, SpaceX‘in şimdiye kadar ürettiği en güçlü roket modeli konumunda. Temel olarak üç tane Falcon 9‘u bir araya getiren roket, normalde kasım ayında ilk uçuşuna çıkıyordu. Bunu daha sonra aralık ayına erteleyen ve yakın zaman önce de önümüzdeki ocak ayına atan şirket, geçtiğimiz gün rokete beklenmedik bir kargo yükleyecek haberiyle de gündeme gelmişti. Kendi Tesla Roadster otomobilini rokete yükleyerek Mars’a göndereceğini belirten Musk, bugün Heavy’den yeni görseller paylaştı. Florida’da yer alan Cape Canaveral üssünde inşası devam eden roket, gerçekten uzay teknolojisinin ulaştığı son noktayı gözler önüne seriyor. İnsanoğlunu çok daha uzaklara götürecek bu teknoloji harikası, devasa boyutuyla da hayranlık uyandırıyor.

SpaceX Falcon Heavy

Falcon Heavy, SpaceX’in ve Elon Musk’ın Mars hedefi için çok önemli

En büyük hedefi insanoğlunu Mars‘a götürmek olan şirket, Heavy üzerinde üç adet Dünya’ya geri iniş yapabilecek roket kullanıyor. Bu kombinasyon uzay yolculuklar için daha yüksek güç anlamına gelirken, ocak ayındaki kalkışın Cape Canaveral üssünde yapılacağı söyleniyor. Efsane Apollo 11‘in kalkış noktasında havalanacak roket, herkes için büyük önem arz ediyor.

Video