reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

lynkco

“Çinli Volvo” Lynk & CO’nun ilk modeli 137 saniyede sipariş rekoru kırdı

İlk adımda Çin’de başlayan ve özel bir etkinlikle kullanıcılarla buluşan Lynk & CO yetkilileri bir rekor kıracaklarından habersizdi.

Advertisement

Volvo ve Geely ortaklığıyla yepyeni bir marka olarak kurulan Lynk & CO ile ilk olarak ekim 2016’da tanıştık. Volvo‘nun 40 serisinde de yer verdiği CMA platformu üzerine geliştirilen 01 isimli SUV modeliyle kullanıcılarla buluşan şirket, bu modelinde 180 beygir ile 270 beygir arasında güç üreten hibrit motor seçeneğine yer veriyordu. SUV modelinin ardından 03 Sedan ile ikinci bir şok etkisi yaratan Volvo-Geely ortaklığı, kelimenin tam anlamıyla son darbesini ömür boyu garanti planıyla vurmuştu.

“Lynk & CO hizmetleriyle fark yaratacak”

Macerasında artık bir yılı geride bırakan Lynk & CO’nun sokaklara çıkması için en ciddi süreç resmi olarak başladı. İlk adımda Çin başta olmak üzere kademeli olarak diğer pazarlara sunulacak olan 01 ile yola çıkacak olan marka başlangıcıysa rekorla yaptı. Lynk & CO yetkililerinin Çin pazarındaki talepleri toplamak adına düzenlediği organizasyona olan ilgi beklenenin çok çok üzerinde oldu. Çin’in yerel parasıyla 158.800 ile 202.800 Renminbi (24-30 bin dolar arası) fiyatıyla satışa çıkan 01, sadece 137 saniyede 6.000 sipariş aldı. Var olan ilgiden çok memnun olduklarını söyleyen marka yöneticisi Alain Visser; “Kullanıcıları, içlerinden çıkamadıkları donanım seçeneklerinden kurtarmak ve bir araç satın almak konusunda sınırları kaldırmak istiyoruz. Ömür boyu garanti, ücretsiz bağlanılabilirlik ve diğer eğlenceli özellikleri sabit ve net fiyatlarla sunacağız.” diyerek Volvo ortaklığının kendilerine çok büyük değer kattığını ifade etti. Marka yetkililer Avrupa satışlarına 2019 yılında başlanılmasını planlanıyor.