reklamı kapat

POPÜLER

Lynk & Co

“Çinli Volvo” Lynk & Co 03, gelişim potansiyelini yarışçı kimliğiyle gösterdi!

Yeni sezonla birlikte Dünya Binek Otomobil Şampiyası’na dahil olacağını duyuran Lynk & Co, bunu 03 Sedan modeli üzerinden gerçekleştirecek.

Volvo ve Geely ortaklığından doğan markasının ikinci modeli konumunda olan 03 Sedan, ilk sınavını Uzak Doğu pazarında verecek. Geçtiğimiz yıl konsept olarak tanıtılmasının ardından büyük bir ilgi toplayan otomobil, 2018 itibarıyla seri üretime hazır halde rekabet mesajını verdi. Özellikle sahip olduğu dış tasarımıyla farklı bir karakter ortaya koymayı başaran modelin, modifikasyon projelerine olan yatkınlığı da bu süreçte gözümüzden kaçmayan detaylar arasında oldu. Henüz bu konuyla ilgili bir gelişme olmasa da, markadan gelen motor sporları hamlesi bunu net bir şekilde ortaya çıkartı. Yaptığı resmi açıklamayla 03 Sedan ile Dünya Binek Otomobil Şampiyonası‘na dahil olduğunu duyuran Lynk & Co, bu konuda Cyan Racing ekibinden destek alacak. İki ismin bir araya gelmesiyle ortaya çıkartılan otomobil de şu anda karşımıza duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pist etkileri

2019 sezonu itibarıyla Audi, Alfa Romeo, Honda, Hyundai, Peugeot, Seat ve Volkswagen gibi birbirinden zor rakiplerin karşısına çıkacak olan otomobilde çok ciddi gelişmeler bizleri karşılıyor. Organizasyona özel olarak homologasyon sürecine alınan 03 Sedan, yapılan mekanik geliştirmelerin ardından 500 beygirlik bir yarış otomobiline döndürülmüş durumda. Standart versiyonlar 1,5 litrelik üç silindir, 2.0 litrelik dört silindir ve hibrit motor seçeneklerinin sunulduğunu da yeri gelmişken hatırlamakta fayda var. Kaputun altıyla birlikte bizce en dikkat çeken taraf 03 Sedan’ın tasarımındaki dikkat çekiciliği. Yarışa katılan diğer modellerde gördüğümüz gövde modifikasyonuna alınan otomobil, kendi çizgileriyle kesinlikle fark yaratmayı başarıyor. İsveçli sürücü Thed Björk tarafından kullanılacak olan otomobil şimdilik konsept olarak lanse ediliyor. Yarışlarda yer alacak model de kısa süre içerisinde netlik kazanacak.