reklamı kapat

POPÜLER

Önemli eksik tamamlandı; işte Lynk & Co 03 Sedan’ın merak edilen kokpiti

Çin’de düzenlenen etkinlikle birlikte geriye kalan en büyük soru işaretlerinden birisi temizlenen Lynk & Co 03 Sedan, artık kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Geride bıraktığımız ağustos ayının ilk günlerinde seri üretim bandına çıkarılan aileye dahil edilen Lynk & Co 03 Sedan, ilk intiba kısmında olumlu bir algı bırakmayı başardı. Volvo ve Geely‘nin hayata geçirdiği ve özgün tasarım karakteriyle önümüzdeki süreçte payını ciddi oranda artırma potansiyeli bulunan şirketi yakın zaman Avrupa pazarında da görmeye başlayacağız. Tabi ki bunun öncesinde elimizde olan bazı eksiklerin tamamlanması gerekiyor. Bunlardan birisi de Çin’de düzenlenen Çengdu Otomobil Fuarı‘nda karşımıza çıktı. İlk tanıtım etkinliğinde 03 Sedan’ın kokpitiyle ilgili bizleri merakta bırakan Lynk & Co, görüşüne göre bu kozunu da ülkesindeki organizasyona saklamayı tercih etmiş. Markasının ilk sedan otomobili konumunda olan aracın konsol yapısı günümüz koşulları itibarıyla gayet yeterli seviyede.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zengin kullanım alanı

Paylaşılan detaylar üzerinden göze ilk çarpan parçaların dijital sürücü ekranı ve merkezdeki büyük multimedya ekran olduğunu söyleyebiliyoruz. Burada Volvo’da kullanılan multimedya ekrandaki dikine tasarım yerine yatay bir modellemenin tercih ediliyor olması önemli farklardan birisi. Tasarım olarak premium bir hissiyat uyandıran vites topuzunun çevresel bölümü de eşya gözü konusunda tatminkar bir yapının sinyalini veriyor. Çift ızgara havalandırma çıkışı, üç kollu direksiyon, fiziksel tuşlarla kontrol edilen klima kumandaları ve kablosuz şarj bölümü de şu aşamada dikkatimizi çekenler arasında ön planda.

Lynk & Co’yu diğer markalardan en çok ayıracak noktalardan birisi teknolojik hizmetleri olacak diyebiliriz. Araç içerisinde ücretsiz internet gibi bir planlama içerisinde olan şirketin bunu kullanıma sunuş planlamasını da önümüzdeki süreçte göreceğiz. Motor bölümünde 1,5 litrelik üç silindir, 2.0 litrelik dört silindir ve hibrit gibi seçeneklerle satın alınabilecek olan 03 Sedan, ilk olarak bu yıl sonunda Çin’de satışa sunulacak. Avrupa’ya giriş süreciyse diğer modeller üzerinden önümüzdeki yıl itibarıyla planlanmakta. Siz de araçla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.