reklamı kapat

POPÜLER

02

İlk adım S90 ve XC90 üzerine; Volvo destekli Lynk & Co’nun Avrupa planı belli oldu!

Uzak Doğu pazarında büyük bir ilgiyle karşılanan Lynk & Co, Avrupa pazarına giriş hamlelerini Volvo’nun en üst noktasından yapacak.

Volvo ve Geely birlikteliğinden doğarak Uzak Doğu pazarında kısa sürede ciddi yol kat eden Lynk & Co, ilk modeli konumunda olan 01 ile rekor bir sipariş talebi aldı. SUV sınıfında yer alan bu modelinin ardından Audi Q2‘nin içerisinde yer aldığı kompakt crossover sınıfına 02 ile giriş yapan marka, son olarak geçtiğimiz hafta içerisinde 03 isimli sedan otomobilinin üretime hazır versiyonuyla karşımıza çıktı. Bir araya getirdiğimizde 01, 02 ve 03’ten oluşan bu ürün gamının tamamını Uzak Doğu merkezli planlayan Lynk & Co’nun Avrupa pazarıyla ilgili hamlesi özellikle bizim merak ettiğimiz bir süreçti. İlk günden itibaren bu konuyla ilgili çekimser bilgilerin yer aldığı kaynaklar nihayet marka içerisinden bu hamlenin ilk detaylarını elde etmeyi başarmış gibi gözüküyor. Auto Express tarafından servis edilen bilgilere göre Avrupa’ya iki adet tamamen yeni modelle giriş yapmaya hazırlanan şirket, Volvo’nun amiral gemilerinden yardım alacak.

02


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsimler de belli

Pazara giriş anahtarı olarak Volvo’nun en tepe modellerini seçerek bir adet sedan ve bir adet SUV projesi ortaya koyacağını gördüğümüz Lynk & Co, isim konusunda seriyi devam ettirme peşinde. Eğer bir terslik olmaz ise 04 ve 05 olarak isimlendirilecek olan modeller tahmin edebileceğiniz üzere bir başlangıç niteliğini taşıyor. Yine Volvo’dan tanıdığımız SPA platformu üzerine şekillenecek olan tamamen elektrikli iki model de önümüzdeki süreçte karşımıza çıkacak detaylar arasında. İlk hamleyi Uzak Doğu pazarında olduğu gibi SUV modeli üzerine yapması beklenen markanın, 2020 itibarıyla da S90 tabanlı premium sedanı tanıtacağı da detaylar arasında yer alıyor. Modellerle ilgili dizel motor beklentisi olanlara ise bu beklentiyi sonlandırmaları gerektiğini de söyleyebiliriz. Çünkü şirketin bu modellerde sadece benzin, hibrit ve elektrik odaklı yaklaştığı da netleşen durumlardan bir tanesi.

Tasarım ve teknoloji bazında diğerleriyle büyük oranda benzerlik gösterecek olan yeni modellerin Türkiye pazarına girmesi de şüphesiz kullanıcılar için yepyeni bir deneyimin kapılarını aralayacak. Ortaya çıkan gelişmelerin son ayağında ise büyük bir sürpriz var diyebiliriz. XC40’tan bildiğimiz CMA platformu üzerine performans odaklı bir modeli de piyasaya sunacağı açıklanan Lynk & Co, bu modelde 250 beygir civarında güç üreten 2.0 litrelik turbo benzinli makineye yer verecek. Bunun bir sonrasıysa Ford Focus RS ve Honda Civic Type R gibi ateşli hatcbacklerin yer aldığı lig olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.