reklamı kapat

POPÜLER

Honda SUV E

Gizemli proje göründü; geleceğe göz kırpan Honda SUV E ile tanışın

Markasının Çin pazarında sunacağı ilk elektrikli modellerden olacağı vurgulanan, Honda SUV E şimdilik konsept dinamikleriyle karşımızda.

Honda’nın 2020 Pekin Otomobil Fuarı kapsamında sergilemek üzere hazırladığı projesiyle ilgili ilk detayları yaklaşık iki hafta önce sizlerle paylaşmıştık. O dönem ipucu niteliğindeki birkaç fotoğraflar kendisini gösteren modelin, içerisinde bulunduğu sınıf ve güç ünitesi gibi parçalarıysa gizemini koruyordu. Ta ki bugüne dek… Organizasyonla birlikte örtülerinden kurtulan proje, Honda SUV E adıyla bir konsept model olarak karşımızda duruyor. Japonya merkezli üreticinin Çin pazarına sunacağı ilk seri üretim elektrikli modeli olacağını gördüğümüz SUV E, yaklaşan seri üretimdeki odaklanılan ilk noktalardan da detaylar barındırıyor. Şimdilik teknik detay kısmına çok fazla girmemeyi tercih eden resmi kaynaklar, araçla birlikte yeni nesil güvenlik elemanları ve teknolojik desteklerin kullanıcıları beklediğini de eklemeden geçmedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda SUV E sportif ve premium tasarım çizgileriyle dikkat çekiyor

“e:Concept” projesinin teknik detay kısımlarının yanında kokpitiyle ilgili de herhangi bir görsel paylaşılmaması dikkatlerden kaçmadı. Aslında bu durum markanın yeni bir altyapıyla birlikte iç yaşam alanında da yeni bir dönem için hazırlandığının göstergesi olarak okunabilir. Şimdilik sadece üç parçalık dış tasarım görsellerini içeren paylaşım ise, gövdeye göre uzun olan bir ön bölümle birlikte sportif bir SUV modelinin beklediğini gösteriyor. Çerçevesiz cam tasarımıyla da fark yaratacak olan aracın seri üretim formunda ne denli aynı kalacağı da merak konusu. Honda cephesi Pekin’de şarj edilebilir hibrit altyapılı CR-V modelini de podyuma çıkarıyor. Bu model de markanın Çin’de sınıfında sunacağı ilk model olma niteliğini taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR