reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Honda elektrikli SUV

Honda cephesinde ismi netleşen ilk elektrikli SUV hakkında neler biliniyor?

E SUV projesiyle ilk elektrikli SUV modelinin antremanını yapan Honda, GM ortaklığı üzerinden bu projeyi üretim bandına taşıyacak.

2040 yılından itibaren geleneksel motorların üretimine son vermeye hazırlanan Honda cephesinde elektrik hareketliliği hummalı şekilde devam ediyor. “E” modeliyle pazara ilgi çekici bir yeni nesil giriş yapan Japon üreticinin şu sıralar tarihinde yepyeni bir kilometre taşı için çalışmalar var. “SUV E” konsepti üzerinden ilk elektrikli SUV modeliyle ilgili heyecan verici bir ön gösterim yapan Honda’nın tasarım dilinde de radikal değişimler bizi bekliyor. Kısa süre önce seri üretimdeki adının “Prologue” olacağı açıklanan model, grubun premium segmentteki markalarıyla ilgili de önemli teknik mesajlar barındıracak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Prologue, General Motors ortaklığından güç alacak

Honda’nın Amerika odağında GM ile yaptığı ortaklık, Prologue’un altyapısını oluşturuyor. Pazarda Acura modellerinde de kullanılacak olan bu platform, nisan ayında seri üretim formuyla tanıtımı gerçekleştirilen Cadillac Lyriq’e de güç veriyor. Lyriq’in tek elektrik motoru ve 100 kWh kapasiteli başlangıç paketinin; 345 PS güç, 440 Nm tork ve yaklaşık 485 kilometrelik menzil değerlerine sahip olduğunu düşündüğümüzde Honda’nın SUV modeli için de taban çizgisini bu noktalara çekmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerel basına yansıyan üst beklentiler ise aracın 700 kilometreyi aşan menzil değerlerinin yakalanabileceğin işaret ediyor. Önümüzdeki günlerde prototip versiyonuyla sokaklarda karşımıza çıkmaya başlayacak olan Prologue için fiyat da şüphesiz başarıdaki hayati etmen olacak. Modelin yeni Civic ürün gamında olduğu gibi Amerika’da üretilecek olması, Türkiye’deki fiyat macerasını negatif bazda etkileyecek gibi görünüyor. Honda’nın erişilebilir kimliğinin GM altyapısıyla ne kadar korunabileceği de merak konusu.

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı