reklamı kapat

POPÜLER

Honda e:NS1; elektrikli SUV modelinin görüntüleri tanıtım öncesinde sızdı

Avrupa pazarında da satışa sunulacak olan Honda e:NS1, Peugeot 2008 ve Hyundai Kona gibi isimlerin elektrikli versiyonlarıyla rakip olacak.

Elektrifikasyon adımlarını hızlandıran Honda, Uzak Doğu operasyonları üzerinden SUV segmentindeki hamlesini yapmak üzere. SUV E projesinin seri üretime taşınmış dinamikleri üzerine geliştirilen model, markanın Avrupa pazarında satışa sunacağı isimlerden birisi olacak. Kısa süre içerisinde resmi tanıtımı gerçekleştirilecek olan SUV, sızıntı görselleriyle dış tasarım dinamiklerini aratmayacak şekilde radarımıza takılıyor. Honda e:NS1 adıyla görüntülenen modelin, Avrupa pazarında elektrikli HR-V olarak lanse edilmesi bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda e:NS1 için masadaki teknik beklentiler

Honda cephesi araçla ilgili şu aşamada teknik veri paylaşmış değil. Buradaki beklentiler ise fotoğraflarla birlike sızan bazı parçalar çevresinde şekilleniyor. Bu detaylar üzerinden çift elektrik motorundan güç aldığını gördüğümüz modelin 180 ve 200 beygirlik iki farklı versiyona sahip olacağı dikkat çekiyor. Bu dinamikler üzerinden erişilebilecek maksimum sürat değeriyse 150 km/s olarak tabloya yansıyor. Batarya tarafında ise 68,8 kWh’lık paketin konumlandırılması beklenirken, bu paketle birlikte 485 kilometreye yaklaşan menzilin mümkün olduğunu söyleyebiliyoruz. 50 kW’lık hızlı şarj desteğiyle birlikte kullanıcılar bataryalarını 30 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine getirebilecek. e:NS1 ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr olacak.

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı