reklamı kapat

POPÜLER

Honda ZR-V

Honda yeni SUV’u ZR-V’yi duyurdu; Avrupa’ya gelecek modelden ilk detaylar

Satış tarihiyle birlikte duyurulan Honda ZR-V, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarında önemli bir segmentte konumlanacak.

Tam elektriğe geçiş sürecinde ürün gamını hibrit odağında çeşitlendirmeye devam eden Honda, aileye yeni isimler ekleyerek pazar payını da artırmak istiyor. Son olarak yeni nesil HR-V hamlesiyle tasarım tarafında da iddialı bir döneme geçiş yapıldığının mesajını veren marka, Avrupa’da da satışa sunacağı yeni bir SUV modeli için düğmeye bastı. Dakikalar önce gerçekleştirilen resmi duyuru ile ilk mesajları verilen SUV modeli, HR-V ile CR-V arasında konumlandırılacağını görüyoruz. Satış süreci için 2023 yılının işaret edildiği Honda ZR-V ailesinin tamamında e:HEV rozeti üzerinden hibrit motor teknolojisini yer verilecek olması da şu aşamadaki önemli bilgiler arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin’de sunulacak Honda ZR-V için tasarımdan kilit noktalar

Aracı Avrupa tarafında sadece sözlü olarak duyurmayı tercih eden Honda, Uzak Doğu pazarında ise doğrudan görsellerin de yer aldığı bir resmi paylaşım gerçekleştirdi. Avrupa tarafında bunun tercih edilmemiş olması, ZR-V’nin bu tarafta tasarım olarak farklı çizgiler taşıyabileceğine işaret ediyor. Sıkı LOG takipçileri bu yaklaşımı kısa süre önce HR-V üzerinden de çok net bir şekilde gördüğümüzü hatırlayabilir. Nitekim Çin’de satışa sunulacak ZR-V’nin görsellerine baktığımızda, HR-V’nin Amerika pazarında sunulan versiyonuyla büyük oranda benzer tasarım hatları taşıdığını görebiliyoruz. ZR-V’nin Avrupa’ya gelişiyle birlikte motor tarafında HR-V ile benzer dinamikler üzerine dinamikler taşıması sürpriz olmayacak. Beklentiler odağında çerçevelediğimiz Atkinson temeliyle çalışan 1,5 litrelik üstten çift eksantrik i-VTEC benzinli motor 131PS güç ve 253 Nm tork değerleriyle geliyor. Önümüzdeki günlerde daha net detaylarıyla göreceğimiz ZR-V ile ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR