reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’da yer alacak ilginç özellik [Video]

Teknoloji dünyasının en yenilikçi isimleri arasında yer alan Huawei, bunu Mate 30 ailesinde de sürdürecek. Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’da ilginç bir özellik yer alacak. İşte detaylar;

Telefonları ekrana dokunmadan kontrol sunan sistemler biliyorsunuz uzun zamandır hayatımızda. Ancak daha önce de söylediğimiz üzere hiçbir firma bu sistemleri sürekli olarak kullanılacak kadar iyi yapamadı. Google bunu Pixel 4 ile değiştirmek istiyor. Aynı zamanda Huawei de süreç için heyecanlandıran firmalardan. Çünkü Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerinde de uzaktan bir kontrol sistemi yer alıyor. Bu sayede kişilerin telefon ekranına dokunmadan birçok işlemi kolaylıkla yapabileceği söyleniyor. Firmanın ilk olarak Huawei Geliştiriciler Konferansı 2019 kapsamında çalışır şekilde gösterdiği teknoloji sayesinde, ekrana dokunmadan örneğin “müzik durdurma, parça değiştirme, müzik başlatma ya da sesi açma / kapatma” gibi işlemlerin rahatlıkla yapılabileceği söyleniyor. “Millimetre-wave air gesture” olarak isimlendirilen bu altyapı, halen tam olarak açıklanmıyor ancak özel bir sensöre ihtiyaç duyuyor gibi duruyor. Bu sensörü telefonun çerçevesiz tasarımını bozmadan kullanmayı başarmış gibi görünen firma, Mate 30 ailesinde sınırları zorluyor. Bu özelliğin çentikteki üç boyutlu sensör nedeniyle Mate 30 Pro’ya özel olabileceği de düşünülüyor. Ancak bu konuda henüz net bilgiler bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ve abisi Mate 30 Pro kaça satılacak?

Burada net olarak bir rakam halen paylaşılmıyor. Ancak modelleri Mate 20 ve Mate 20 Pro’ya yakın bir fiyattan raflara çıkacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Teknolojiyi gösteren başka bir video: