reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Mate 30 Pro kesinleşti; peki Huawei Mate 30 tasarımı nasıl olacak?

Mate 30 Pro ile lanse edilecek Huawei Mate 30 için yeni bir sızını yapıldı. Bu sızıntı ile modelin ön yüzü kesinleşmiş oldu.

Huawei Mate 30 Pro, biliyorsunuz Mate 20 Pro gibi geniş bir çentikle geliyor. Peki Huawei Mate 30 nasıl bir tasarım taşıyor? Sızan ekran görüntüsüne bakılırsa telefon kesin olarak çift kameralı bir çentikle geliyor. Damla çentik kadar ufak olmayan ancak Mate 30 Pro’da kullanılandan daha ufak olan bu çentik, modelde eşit kalınlıktaki çerçeveler ile birleşiyor. Bu çerçeveler günümüz için biraz kalın olmasına rağmen çok rahatsız edici görünmüyor. Orijinal modelde daha da ince olabileceği tahmin edilen çerçeveler, özellikle eşit olmasıyla simetrik bir görüntü oluşturuyor. Modelin çentiğindeki çift kamera ise “geniş açı + derinlik” olacak gibi görünüyor. Burada üç boyutlu yüz tanıma beklentisi bulunuyor. Ancak bu pek mümkün görünmüyor. Bu özellik Mate 30 Pro’da bulunuyor.

Huawei Mate 30

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Esas olarak Huawei Mate 30 Pro bekleniyor

Baktığımız zaman telefonun ilk olarak 90 Hz bir OLED ekran ile yolda olduğu biliniyor. 55W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pilinin olacağı belirtilen modelin, kutusundan Android Pie ile çıkacağı tahmin ediliyor. Telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. Her iki telefon da gücünü yeni nesil Kirin 990 5G / Kirin 990 işlemciden alırken, Mate 30’da 4.200 mAh pil bizleri karşılıyor.

İlginizi Çekebilir

Android Q resmi olarak Android 10 oldu