reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro için şaşırtan Avrupa gelişmesi

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon Huawei Mate 30 Pro, Avrupa merkezli ilginç bir haberle gündemde yer alıyor.

Huawei Mate 30 Pro, incelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak geride kalmış akıllı telefonu konumunda yer alıyor. Bunun da arkasında telefon için Android lisansının alınamamış olması yer alıyor. Bu yüzden telefonda Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok uygulaması çalışmıyor. İşte bu yüzden global çıkışı çok sınırlı yapılan cihaz, kısa süre önce İspanya merkezli olarak satışa sunulmuş durumda. Burada 1.099 euro fiyat etiketiyle satışa çıkan ancak 299 euroluk hediye çekiyle elde edilebilen telefon için, çok ilginç bir açıklama bulunuyor. Bu açıklamanın yüzde 100 kesin olduğundan emin değiliz. Ancak kaynaklar haklıysa Mate 30 Pro’ya Madrid merkezli Huawei Space‘de “Google Play Servisleri” manuel olarak yüklenebiliyor. Bunu direkt olarak firmanın sunduğu söyleniyor ve Google Play Servisleri ile Mate 30 Pro’nun yazılım tarafındaki tüm sorunları ortadan kalkıyor deniyor. Ancak dediğimiz gibi bunun tam olarak ne kadar doğru olduğu henüz tam olarak doğrulanamıyor. Bu hamle ile telefonun diğer birçok pazara da geleceği düşünülüyor. Bunlar arasında Türkiye’de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımıyla fark yaratan bir model

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka hiçbir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video