reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro hakkında endişe yaratan erteleme haberi

Merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 30 Pro, karşımıza çok ama çok geç çıkabilir. Ambargo işleri bozmuş gibi görünüyor.

Amerika merkezli şirketlerin ambargosu altında bulunan Huawei, Android için lisans alamadığından Mate 30 ailesini Google Play servisleri olmadan satışa çıkaracak gibi görünüyor. Direkt olarak Google’dan gelen bu bilgi, telefonların Play Store uygulama marketi dahil Google’ın temel servislerinden mahrum kalacağı anlamına geliyor. İşte bu yüzden ailenin en üstündeki amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro’nun global pazar çıkışının ertelenebileceği aktarılıyor. Çin merkezli kaynaklardan gelen bu bilgi, elbette kötü görünüyor. Android lisansı alınmadan Çin dışındaki pazarlarda satılmayacağı söylenen telefon, bekleyenlerin, bu konuda üzecek izlenimi oluşturuyor. Ancak bu hamle Huawei için oldukça mantıklı görünüyor. Çünkü telefonun Google servisleri olmadan satması çok ama çok zor görünüyor. Firma bu konuda en azından Huawei Mate 30 Pro için mevcut durum ışığında acele etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro ailenin göz bebeği

Tekrardan hatırlamak adına telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor deniyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W kablosuz olaraksa 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor. Mate 30 Pro gücünü ise Mate 30 ile beraber TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 990 işlemciden alıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi