reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple’dan iPhone tamiri konusunda önemli hamle

Teknoloji devi Apple , garantisi geçmiş iPhone’ların tamiri konusunda sürpriz bir adım attı. Artık modellerin tamir süreci çok daha efektif olacak.

Apple kısa süre önce resmi bir açıklama yaptı ve birçok kişinin şaşırtan yeni döneme geçildiğini aktardı. Teknoloji devi biliyorsunuz orijinal iPhone yedek parçalarını sadece resmi teknik servislere sağlıyor. Şimdiye kadar böyle süren bu süreç yakında değişiyor. Firma artık garantisi geçmiş iPhone modellerinin tamiri için bağımsız teknik servislere de orijinal yedek parça sağlanacağını aktarıyor. Bu konuda Independent Repair Provider  isimli bir program başlatan firma, kullanıcıları gerçekten sevindiren bir adım atıyor. Bu üçüncü parti tamir merkezlerine orijinal yedek parça yanında tamir için gereken özel parçaların, eğitimin, tamir kılavuzlarının ve hata tespit sistemlerinin de sağlanacağı aktarılıyor. Üçüncü parti servisleri özenle seçecek ve belirli şartları yerine getirilmesini isteyecek firma, yeni dönemi ilk olarak ABD içerisinde başlatacaklarını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone tamiri konusunda üçüncü parti kişilerin tamirini zora sokacak bir adım atmıştı

Şirket iPhone Xs, Xs Max ve XR için üçüncü parti pil değişimlerini sıkıntıya sokacak bir güncelleme yaptı. Artık Apple ya da Apple’dan onayı olmayan kişilerin yaptığı pil değişimleri, telefonlardaki “Pil Sağlığı” altyapısını işlevsiz hale getiriyor. Bu durum sonrasında telefonlar normal olarak kullanılabilecek ancak Pil Sağlığı kısmında pilin durumu hakkında bilgi alınamayacak. Burada üçüncü parti değişimler sonucunda bir uyarı çıkaracak firma, kişilere resmi servislere yönlendirecek. Daha sonra bu konuda bir açıklama yapan Apple, bu hamlenin sadece “kullanıcı koruma” amaçlı olduğunu belirtmişti. Firma bu yeni eklenen uyarının telefonların kullanımını olumsuz etkilemediğini belirtiyor. Yani yeni takılan piller nedeniyle iPhone’ların yavaşlatılması gibi bir durum bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni model Samsung Galaxy Note 10