reklamı kapat

POPÜLER

Nike Huaraches
Nike Huaraches

Nike’dan “akıllı saat ve dijital asistan” ile kontrol edilebilen otomatik bağcıklı spor ayakkabı: Huarache

Bir spor ayakkabı ne kadar teknolojik olabilir? Dev isim Nike bunun cevabını yeni modeli Huarache ile veriyor. Karşımızda akıllı bir model bulunuyor.

Halen garip geliyor ancak artık ayakkabılar bile akıllanmaya başladı. İşte bunların en yenisi olan Nike Huarache, ilk olarak otomatik bağcıklı olmasıyla fark yaratıyor. Özel motor sistemiyle bağcıklarını sizin yerinize sıkabilen veya istediğiniz an gevşetebilen spor ayakkabı, özel teknolojisiyle akıllı telefonlar yanında firma tarihinde ilk defa Apple Watch akıllı saat modelleri üstünden kontrol edilebiliyor. Aynı zamanda dijital asistan Siri üstünden de komut verilebilen ayakkabı, bu sadede bağcık sıkma / gevşetme sürecini saatinizden ya da sadece söyleyerek halletmenize imkan tanıyor. Keyfinize / rahatınıza göre sıkılık profilleri oluşturmanıza da imkan tanıyan Nike Huarache, ilginç bir tasarım taşıyor. Tasarım elbette kişiden kişiye değişiyor ancak modelin “görünüş açısından” herkese hitap etmediği açık şekilde görünüyor. Daha sade bir tasarım seçilebilirmiş dedirtiyor.

Nike Huaraches
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nike Huarache akıllı spor ayakkabı gerçekten inanılmaz

Peki bu kadar teknolojinin karşılığı ne oluyor? Orijinal 1991 Air Huaraches’tan ilham alan ayakkabının en önemli detayı yani fiyatı henüz açıklanmıyor. Ancak firmanın detaylarına burada yer verdiğimiz otomatik bağcıklı Adapt BB modeli tam 350 dolara satılıyor. Bu açıdan yeni modelin de 350 dolardan aşağıya satılması kesinlikle beklenmiyor. Çok kısıtlı bir kitleye hitap eden spor ayakkabı, teknolojinin hemen her alanda gelişmeye açık olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.