reklamı kapat

POPÜLER

Nike otomatik bağcıklı ayakkabısını tanıttı [Video]

Geleceğe Dönüş‘te Marty’nin giydiği, bağcıkları kendi kendine bağlanan Nike Mag‘leri yıllardır bekliyoruz. Bire bir aynısı olmasa da çok benzer bir modelini tanıtan Nike, sensörleri sayesinde kullanıcının ayağını algılayıp bağcıkları otomatik olarak sıkılaştıran Nike HyperAdapt 1.0‘ı yıl sonunda satışa sunmaya hazırlanıyor.

Nike’ın duyurusuyla ortaya çıkan HyperAdapt 1.0’ı ayağına geçiren kullanıcı, topuğuyla bir sensöre dokunuyor ve bağcıklar da bu sayede otomatik olarak sıkıştırılıyor. Ayrıca yanlarda bulunan iki düğme aracılığıyla bağcıkları manuel olarak gevşetip sıkılaştırmanın da mümkün olduğu ifade ediliyor. Nike’ın ünlü tasarımcısı Tinker Hatfield, gelecekte ayakkabının, bağcıkların ne zaman gevşek ne zaman daha sıkı olması gerektiğini algılayacağını, hedeflerinin bu olduğunu söylüyor.

Nike’ın bu ayakkabıları üç farklı renk seçeneğiyle 2016 yılı sonunda satışa sunulacak. Fiyatı hakkında bir açıklama bulunmuyor. Fakat otomatik olarak kullanıcının ayağına adapte olan spor ayakkabı rüyasının gerçeğe en yakın hali olan Nike Hyperadapt 1.0’ı satın almak istiyorsanız Nike+ üyesi olmanız gerekiyor.

VİDEO