reklamı kapat

POPÜLER

Otomatik bağcıklı “2015 model” Nike MAG geliyor!

CES 2015’te düzenlenen bir konferansta tasarım ve yeniliklere dair konuşan, soruları yanıtlayan isimler arasında Nike MAG’in tasarımcısı Tinker Hadfield da vardı. Ünlü tasarımcı, Nike’ın bağcıkları otomatik olarak bağlanabilen ayakkabı modeli MAG’in 2015’te satışına başlanabileceğine işaret etti.

Geleceğe Dönüş filminden fırlayan Nike MAG, 2011 yılında ilk kez sınırlı sayıda satışa çıkmış, daha sonra otomatik bağcıklı (Power Laces) yeni bir versiyon üzerinde çalışıldığı açıklanmıştı. Piyasaya çıkması yılan hikayesine dönen bu fütüristik spor ayakkabının tasarımcısı Tinker Hadfield, kendi ekibiyle birlikte otomatik bağcıklı Nike MAG’in 2015’te kullanıma hazır olması için mümkün olduğunca yoğun bir şekilde çalıştıklarını doğruladı. Hadfield, geçtiğimiz yılın Şubat ayında da benzer bir açıklama yapmıştı.

nike-mag-2015-power-laces-confirmed-1-960x640Konuşmasında yeni Nike MAG’in hazır olması için önlerinde 11 aydan fazla sürelerinin olduğunu dile getiren tasarımcı, çılgın modelin 2015’te geleceğini de tam anlamıyla vurgulamış oldu. Ancak kesin bir tarih söz konusu değil.

Bakalım giyildiği anda taban kısmına yapılan baskıyla bağcıkları otomatik olarak bağlanabilen ve etrafında yanıp sönen ışıkları bulunan Nike MAG, 2015 yılında teknoloji dünyası üzerinde nasıl bir etki bırakacak? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.