reklamı kapat

POPÜLER

nikemags2015

Otomatik bağcıklı Nike MAG’i ilk deneyen Marty McFly oldu [Video]

Nike, geçtiğimiz yıl duyurduğu bağcığı kendi kendine bağlanan MAG spor ayakkabısını gün ışığına çıkardı. Geleceğe Dönüş 2 filminde Marty McFly’ın giydiği bağcığı otomatik olarak bağlanabilen ayakkabıdan ilham alınarak geliştirilen Nike MAG, dün gerçekleşen Geleceğe Dönüş Günü’nde ortaya çıktı.

Ayakkabıyı ilk deneyen isim ise filmde Marty McFly karakterini canlandıran ünlü oyuncu Michael J.Fox oldu. Michael J. Fox Vakfı, ünlü oyuncunun ayakkabıyı giyerkenki halini videoya kaydetti ve bu videoyu Facebook hesabı üzerinden yayınladı.

Michael J.Fox ise Nike’ın ünlü tasarımcısı Tinker Hatfield’ın kendisine gönderdiği mektubu Twitter‘dan paylaştı. Nike’ın bundan yaklaşık dört yıl önce Air MAG’ın normal bağcıklı versiyonunu açık artırmaya satışa sunmuş ve bu satıştan elden edilen geliri Michael J. Fox Parkinson Araştırmaları Vakfı‘na vermişti. Şirket otomatik bağcıklı Nike MAG’i de açık artırmayla satışa sunacak. Elde edilecek gelirin yine Michael J.Fox’un vakfına bağışlanacağı belirtiliyor. Ayakkabının satışı ile ilgili detaylar önümüzdeki yılın ilkbaharında açığa çıkacak.

2015-Nike-Mag-GIF1_large-03