reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğe Dönüş’teki otomatik bağcıklı ayakkabılar gerçek oluyor

Nike için çalışan tasarımcılardan Tinker Hatfield sonunda müjdeyi verdi: Otomatik bağcıklı Marty McFly ayakkabıları 2015’te gerçek oluyor.

Sole Collector’da yayınlanan habere göre tasarımcı Tinker Hatfield geçtiğimiz günlerde New Orleans’ta katıldığı Jordan Brand’s Flight Lab adlı bir etkinlikte otomatik bağcıklarla ilgili kendisine yöneltilen soruya “2015’te otomatik bağcıkları sonunda görecek miyiz? Bunun yanıtı evet!” diyerek cevap verdi.

Hatfield otomatik bağcık özelliğinin Nike’ın Geleceğe Dönüş’teki ayakkabıya benzeyen Nike Mag modelinde mi yoksa yeni bir ayakkabı modelinde mi olacağı konusunda net bir açıklama yapmış değil. Fakat her iki durumda da Geleceğe Dönüş hayranlarının bunu heyecanla bekliyor olacağı kesin.

geleceğe dönüş otomatik bağcık
Unutulmaz serinin hayranlarının kolayca hatırlayacağı üzere, Marty McFly kendiliğinden bağlanan bu ayakkabıları giydiği sahnede öykü tam da 2015 yılında geçiyordu. Nike, otomatik bağcıklı ayakkabıları 2015’te piyasaya sürerek filme bir de bu açıdan şık bir göndermede bulunmuş oluyor. Bu durumun uzay-zaman sürekliliğinde bir bozulmaya yol açıp nihayetinde bütün bir evreni yok etmeyeceğini umuyoruz.