reklamı kapat

POPÜLER

Otomatik bağcıklı Nike HyperAdapt 1.0’ın satış tarihi açıklandı [Video]

Mart ayında Nike’ın kendi kendini bağlayabilen spor ayakkabısı HyperAdapt 1.0‘ın yıl sonunda satışa sunulacağı duyurulduğunda, başta Geleceğe Dönüş hayranları olmak üzere Nike’ın kurgusal ayakkabısı Nike Mag‘i bekleyenlerler bir hayli heyecanlanmıştı. HyperAdapt 1.0’ın resmi satış tarihi sonunda açıklandı.

Nike’ın tasarımcısı Tinker Hatfield, 2016 yılında Geleceğe Dönüş filmindeki Nike Mag’lere kavuşacağımıza söz verdiğinde merakla satış tarihini beklemeye başladık. Nike’ın pazarlama sorumlusu Heidi Burgett, Twitter hesabı üzerinden sonunda beklediğimiz haberi verdi. Nike Mag’lerin “modern versiyonu” HyperAdapt 1.0, seçili dükkanlarda 28 Kasım 2016‘da satışa çıkacak. Aynı zamanda kullanıcılar randevulu sistemle kendi kendini bağlayan ayakkabıyı da deneyimleyebilecek. Ürünün satışının şimdilik sadece Amerika’da yapılacak olması ise bir parça üzücü. Ürünün globalde satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Tasarımıyla kendine hayran bırak HyperAdapt 1.0, “şarjlı” bir spor ayakkabısı. Mekanizmasını çalıştıran pillerin durumunu ayakkabının arkasında yer alan LED’lerden takip etmek mümkün oluyor. Pilleri tam şarjla iki hafta kullanım ömrü sunan cihazda LED’ler mavi yanıyorsa tam şarja sahip olduğunuz anlamına geliyor. Sarı yanmaya başladığında birkaç gününüzün kaldığını haber veren ayakkabı, LED’leri kırmızıya çevirdiğinde şarj aletine koşmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Her bir teki şarj edebilmek için çift uçlu olan şarj aleti, mıknatıslı yapısıyla tabana yapışıyor ve HyperAdapt 1.0’ı şarj ediyor. Ayakkabıları şarj etmek yaklaşık 3 saat sürüyor. Evet, belki düzenli şarj etmeniz gereken yeni bir ürünü daha hayatınıza sokuyorsunuz ancak HyperAdapt 1.0’ı buna değer gibi görünüyor.