reklamı kapat

POPÜLER

Nike otomatik bağcıklı ayakkabıı

Otomatik bağcıklı Nike ayakkabının ilginç akıllı telefon detayı [Video]

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından Nike, uygun fiyata sahip yeni otomatik bağcıklı ayakkabı modeline ilginç bir özellik daha eklemiş gibi görünüyor.

Dev firma Nike, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda uygun fiyatlı bir otomatik bağcıklı ayakkabı müjdesi vermişti. Firma bu alandaki ilk modeli olan HyperAdapt 1.0 modeline 720 dolar fiyat biçmişti. Söylendiği kadarıyla Nike HyperAdapt 2.0 ise 350 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan biraz daha alınabilir olan model, ortaya çıktığı kadarıyla akıllı telefonlarla da bağlantı kurabiliyor. Bunun için yukarıdaki videoyu yayımlayan firma, HyperAdapt 2.0 bacıklarının direkt olarak telefonlar üzerinden sıkılıp gevşetilmesine imkan tanıyor gibi duruyor. Telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşeceği tahmin edilen ayakkabı, gerçekten ilginç görünüyor. Genel olarak yine de çok pahalı olan ayakkabı, daha önce duyduğumuz kadarıyla basketbol sahalarına özel olarak tasarlanıyor. Bu modelin ilk sürüme oranla daha konforlu olduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nike otomatik bağcıklı ayakkabı teknolojinin geldiği son noktalardan

Ancak halen bu altyapıyı oldukça gereksiz bulanlar bulunuyor. Kişiler özellikle ayakkabıyı şarj etme fikrini kabul edemiyor. Burada yürüyüş / spor sırasında kendi kendisini şarj edebilecek bir model isteniyor. Ancak böyle bir altyapıda bu ayakkabıyı satın alırım diyenler bulunuyor. Bu konuda tam olarak siz ne düşünüyorsunuz?