reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai pickup

Hyundai pickup modelinin önemli bir özelliği daha netleşti

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hyundai Avustralya yönetim ekibinden John Kett, kullanacakları şasi mimarisine netlik kazandırdı.

Marka tarihinin önemli hamlelerinden biri olmak üzere geliştirilme süreci devam eden Hyundai imzalı pickup modelinde bilgi aktarımı kısmının nispeten yavaş ilerlediğini söylemek mümkün. Kademeli olarak basına yansıyan yönetici açıklamalarının dışında modelle ilgili hala somut detaylar göremiyor olmamız süreci hala beklentiler üzerinden değerlendirmemize neden oluyor. Kısa süre önce ortaya çıkan yeni detayları üzerinden Ranger Raptor‘a rakip olabilecek bir N versiyonunun konuşulmaya başlandığı pickup için yeni açıklama Avustralya’dan geldi. Markanın bölge yöneticilerinden John Kett, gazetecilere yaptığı açıklamalarda Santa Cruz’da görülen şasi tasarımını seri üretimde kullanmayacaklarına vurgu yaptı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai pickup şaside yüksek rijitlik peşinde

Kett’in yaptığı açıklamalara baktığımızda bizleri çok eskilerden tanıdığımız bir şasi mimarisinin pickup modelinde temel olarak beklediğini söyleyebiliriz. Sektörde “Ladder Frame” olarak nitelendirilen bu yapının genel karakteristik olarak çok yüksek baskılara dayabilecek yapıda olduğunu ve burulma direncinin yüksekliği yabana atılmayacak cinsten. Arazi kabiliyeti yüksek olan araçların çıkış noktası olarak da nitelendirebileceğimiz şasiyle birlikte, Hyundai’nin aracı üzerindeki beklentilerimiz de bir üst kademeye taşınmış durumda. Konuyla ilgili Kett’in açıklamaları ise şu şekilde; “Aracın nasıl görüneceğiyle ilgili ilk engelini geçtik diyebilirim. Lakin bizim için önemli olan aynı zamanda işlevsel olması. Bu önemli kısım üzerinde çok mesai harcıyoruz. 4×4 ile 4×2 arasında bölüşülen bu pazarda hangi versiyonda hangi formülün kullanılacağı bizim için fazlasıyla önemli durumda.

İlginizi çekebilir

Hyundai Tucson N Line