reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Santa Cruz

Merakla beklenen pickup Hyundai Santa Cruz kamuflajlı olarak detaylanıyor

2020 içerisinde daha net detayları üzerinden konuşmaya başlayacağımız Hyundai Santa Cruz, markasının anavatanında kameralara yakalandı.

Yaklaşık iki hafta öncesinde üretim süreciyle ilgili resmi detayları üzerinden gündeme gelen Hyundai Santa Cruz için hareketli günlerde kendini hissettirmeye başlıyor. Konsept versiyonuyla gördüğü ilginin üzerine markanın banda çıkartmaya karar verdiği pickup modeli için geliştirme süreci de aynı eğride seyrediyor. Bu zamana kadar birkaç kez yoğun bir kamuflaj etiketiyle kameralara yakalanan model bu kez nispeten daha hafif bir gizlilik maskesinde. Tasarım noktasındaki beklentilerin çok ciddi olduğu Santa Cruz, yeni fotoğrafıyla ailenin diğer üyeleriyle benzeşecek çizgileri olacağını hissiettirmeye başlıyor. Bu da aslında Kona ve Venue modellerinde de gördüğümüz iki kademeli ışıklandırma grubunun netleştiğine işaret.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Santa Cruz Amerika pazarında önemli bir koz olacak

Güney Kore‘de çekildiği söylenen tek karelik fotoğrafta Santa Cruz’da kullanılması olası jantlardan da detaylar görmek mümkün. Bununla birlikte A sütunu ve genel çizgiler de yine beklediğimiz nitelikleri taşıyacağını gösteriyor. Şu aşamada sadeve Amerika pazarı için düşünülen modelin tanıtımının ardından KIA cephesinden de benzer altyapıda bir kuzen hamlesi beklenildiği de atlanılmaması gereken noktalardan. Ranger Raptor’a rakip olabilecek bir N versiyonunun dahi konuşulduğu Santa Cruz için artık üretim bandını da net şekilde konuşma zamanımız geldi. Resmi kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre, 2021 yılı içerisinde artık Hyundai rozeti taşıyan iddialı bir pickup modelini bantta göreceğiz. Hyundai’nin Amerika’da üreteceğini açıkladığı pickup için belirlediği yatırım seviyesiyse 410 milyon dolar olarak kayıtlara geçmiş durumda.

İlginizi çekebilir

Tesla Cybertruck ve Ford F-150 çekme testi