reklamı kapat

POPÜLER

Apple açıkladı: 2019'un en iyi uygulama ve oyunları

Apple açıkladı: 2019’un en iyi uygulama ve oyunları

2019’u yavaş yavaş kapatırken, Apple da uygulama mağazasındaki yılın en iyi oyun ve uygulamalarını da kullanıcılarla paylaşıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple, yıla damgasını vuran oyun ve uygulamaları kullanıcılarıyla paylaştı. iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’nin yanı sıra bu yıl aynı zamanda firmanın oyun servisi Arcade için de ayrıca bir birinci seçiliyor. Uygulama tarafına baktığımızda iPhone modelleri için Yılın Uygulaması unvanını kazanan isim bir fotoğraf uygulaması oluyor. Spectre Camera, özellikleriyle iPhone kullanıcılarını cezbediyor. iPad tarafında ise üreticilik öne çıkmış Flow by Moleskine dijital defter uygulaması 2019’a adını yazdırmayı başarmış.

Mac kullanıcılarının 2019 tercihi Affinity Publisher olurken, Apple TV kullanıcıları ise The Explorers uygulamasını indirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple mağazasına damga vuran oyunlar

Bu yıl, Yılın iPhone Oyunu tercihi ise Sky: Children of the Light‘ın oluyor. Açıkçası bu karar bizi şaşırttı diyemeyiz. Heyecanla beklediğimiz oyun çıktığında da LOG.com.tr’de yer vermiştik. Journey geliştiricilerinin imza attığı oyunu mutlaka deneyin deriz. iPad tarafında Yılın Oyunu ödülünü ise Hyper Light Drifter alıyor. Mac için tercih yılın popüler oyunlarından GRIS olurken, Apple TV kullanıcıları ise Wonder Boy ile 2019’un keyfini çıkarmış.

Apple’ın aylık abonelik sistemiyle birbirinden etkileyici oyunlar sunan servisi Arcade tarafında Yılın Oyunu unvanını kapan isim Sayonara Wild Hearts oluyor. Sayonara Wild Hearts bu yıl Game Awards’ta da yarışıyor. İçerikler ve kısa açıklamalarına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

2019’un En İyi Uygulamaları

Yılın iPhone Uygulaması
Spectre Camera (Lux Optics): Gücünü artırılmış gerçeklikten alan bu uygulama, sahip olduğu büyüleyici teknolojik özelliklerden yararlanarak herkesin uzun pozlamayla göz alıcı fotoğraflar çekmesini sağlıyor.

Yılın iPad Uygulaması
Flow by Moleskine (Moleskine): Grafit kalemler, kesik uçlu keçeli kalemler ve daha birçok seçenekle gerçeğe çok yakın bir çizim deneyimi yaşatmak için titizlikle tasarlanan bu zarif dijital defter uygulaması, çizimlerinize ve eskizlerinize hayat veriyor.

Yılın Mac Uygulaması
Affinity Publisher (Serif Labs): Zarif kullanıcı deneyimi ve son derece uygun fiyatıyla Affinity Publisher, zengin fotoğraflarla bezeli bir kitaptan ikinci sınıftaki çocuğunuzun tiyatro oyununa yönelik bir broşüre kadar hazırlanan tüm materyaller için herkesin profesyonel düzeyde tasarım olanaklarına ulaşmasını sağlıyor.

Yılın Apple TV Uygulaması
The Explorers (The Explorers Network): Bu çığır açan uygulama, aynı amaç uğrunda çalışan kaşifler, bilim insanları ve sanatçılardan oluşan topluluğa destek olmak için tasarlandı: Fotoğraf ve videolarla doğanın kapsamlı bir “görsel envanterini” oluşturmak.

2019’un En İyi Oyunları

Yılın iPhone Oyunu
Sky: Children of the Light (thatgamecompany): Bu devrim yaratan sosyal macerada, engin semalarda süzülün ve gök cisimlerinin yollarını bularak tekrar gökyüzüne ulaşmalarına yardımcı olun.

Yılın iPad Oyunu
Hyper Light Drifter (Abylight S.L.): Klasik 16 bit macera oyunlarına yeni bir yorum getiren göz kamaştırıcı, aksiyonla dolu Hyper Light Drifter, rüyaları andıran bir keşif yolculuğunu hayatta kalma mücadelesiyle bir araya getiriyor.

Yılın Mac Oyunu
GRIS (Devolver / Nomada Studio): Heyecan verici bir dijital sanat çalışması olan bu muhteşem bulmaca/platform oyunu, trajik bir kaybın ardından umudu, matemi ve hayatın parçalarını tekrar bir araya getirmeyi keşfediyor.

Yılın Apple TV Oyunu
Wonder Boy: The Dragon Trap (DotEmu): Lizardcube ve dizinin yaratıcısı Ryuichi Nishizawa tarafından geliştirilen, yarı kertenkele olan yalnız bir kahramanın hayat boyu sürecek bir maceraya atıldığı 80’lerin sevilen oyunu Wonder Boy, el çizimi animasyonlar ve yeniden tasarlanan orijinal müziklerle yepyeni bir görünüm kazanıyor.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus aralık ayı ücretsiz oyunları