reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store iOS epic games

Apple, App Store’dan seçtiği yılın uygulama ve oyunlarını açıkladı

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce App Store’dan seçtiği yılın uygulama ve oyunlarını açıkladı. App Store popülerlerine gelin yakından bakalım;

Apple bugün dünyanın en büyük ikinci uygulama marketi App Store özelinde beklenen paylaşımları yaptı. Firma ilk olarak yılın en iyi uygulamalarını belirledi ve yılın iPhone uygulaması Wakeout! seçildi. Kişilerin evde egzersiz yapmasının kolaylaştıran uygulama büyük bir başarı elde etti. Yılın iPad uygulaması Covid-19 ile patlama yapan Zoom seçilirken, yılın iPhone oyunu sürpriz olmadığı üzere Genshin Impact oldu. Genshin Impact Android yani Play Store tarafında da yılın oyunu seçildi. Yılın iPad oyunu ise Legends of Runeterra oldu. Firma ayrıca şunları da belirledi:

  • -Yılın Mac oyunu –  Disco Elysium
  • -Yılın Mac uygulaması –  Fantastical
  • -Yılın AppleTV uygulaması – Disney+
  • ‌-Yılın AppleTV oyunu – Dandara Trials of Fear
  • -Yılın Apple Watch uygulaması –  Endel
  • -Yılın Apple Arcade oyunu – Sneaky Sasquatch

Apple App Store için en çok indirilen 20 uygulama ve oyunu da açıkladı

Firmanın verilerine göre 2020’de en çok indirilen oyunların başında PUBG Mobile geldi. Türkiye özelinde Among Us! ve Subway Surfers gibi oyunlar da ücretsiz tarafta öne çıktı. Ücretli tarafta ise en popüler oyun Plague Inc. oldu. Ücretsiz uygulama tarafında Türkiye’nin en popüleri bu yıl resmi Covid-19 uygulamamız Hayat Eve Sığar ve Zoom oldu. En popüler ücretli uygulama ise Türkiye’de DSLR Camera uygulaması oldu.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen faydalı yeni özellikler