reklamı kapat

POPÜLER

Slack

Slack satıldı; işte yeni sahibi ve ödenen büyük rakam

Teknoloji dünyasındaki son dönemdeki en büyük satın alımlardan birisi gerçek oldu ve Slack, Salesforce tarafından satın alındı. İşte detaylar;

Slack, çoğu kişinin yakında bildiği üzere gelişmiş bir ortak çalışma uygulaması. Covid-19 öncesinde de popüler olan ancak Covid-19 sonrasında artan evden çalışma şartları nedeniyle kullanıcı sayısı patlama yapan servis, tam 27.7 milyar dolara Salesforce’un oluyor. Uzun zamandır gündemde olan ve artık resmileşen bu satış, yukarıda da dediğimiz gibi teknoloji dünyasındaki son dönemdeki en büyük satın alma gelişmelerinden birisi olarak görülüyor. Bulut konusunda dünya devi Salesforce için çok mantıklı bir hamle olan Slack, artık daha da gelişmiş hale gelecek ve kapsama alanını birçok kalemde artıracak açıklaması yapılıyor. Satış konusunda iki taraf da oldukça heyecanlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Slack popülerliğini artıyor ancak pazarda yalnız değil

Firmanın karşısında yazılım devi Microsoft uzun süredir kullanımda olan “Teams” isimli servisi ile güçlü bir rakip konumunda yer alıyor. Microsoft’un Office ekosistemi ve aboneleri üzerinden büyük bir popülerlik kazanan Teams, ortak çalışma konusunda gerçekten güzel imkanlar sunuyor. Ancak halen pazarın büyük standardı Slack’i geçmesi zor görünen Teams, yine de firmalara güzel bir alternatif oluyor. Office kullanan şirketler için ortak çalışma sürecinde Slack yerine Teams’i kullanmak maddi açıdan çok  daha mantıklı durumda.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen yeni özelliklere bir bakın